Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejen nový Superb a Kodiaq. Známe harmonogram novinek z Boleslavi pro příští roky

Stanislav Kolman
Diskuze (7)

Internetem kolují fotky maskovaných prototypů nové generace Kodiaqu. Není to však jediná novinka, které se od Škody v příštích letech dočkáme.

Ačkoliv se omlazená Škoda Kodiaq představila na jaře minulého roku, zvídavým fotografům už se povedlo zachytit testovací prototypy generace zcela nové. Samozřejmě je ještě velmi brzy na podrobnosti o vzhledu a technice, vždyť maskované kousky se ještě ukrývají pod současnou karoserií. Kodiaq bude i nadále příbuzným modelem nové generace Tiguanu, která by měla dorazit o něco dříve. Dost možná tedy napoví, jaké novinky lze čekat v případě mladoboleslavského SUV.

Kodiaq zůstane i nadále věrný spalovacím motorům, byť na jejich specifikace si musíme ještě nějaký čas počkat. Otázkou zůstává, zdali dorazí i plug-in hybridní varianta. Vedení Škody se před časem nechalo slyšet, že pohon do zásuvky dává největším smysl u Octavie a Superbu. Avšak v dnešním automobilovém světě, kde se věci mění bez přehánění ze dne na den, si raději počkejme na oficiální potvrzení.

Video se připravuje ...

Nová generace Kodiaqu, jejíž příjezd očekáváme v závěru příštího roku, však není jedinou chystanou novinkou značky. Ještě před sedmimístným SUV by se světu mělo představit omlazené duo Kamiq a Scala, tedy modely sdílející stejný technický základ – platformu MQB A0 – a rovněž shodný interiér. Podobu obou omlazených exemplářů se pro nás před časem rozhodl nakreslit kolega a grafik Honza Lušovský. Výsledek si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii.

Aby premiér v roce 2023 nebylo málo, chystá Škoda před jeho koncem ještě premiéru nové generace Superbu. O ní je známé jen minimum informací, byť testovací muly už se rovněž prohánějí po cestách napříč Evropou. I tady ale jistě zůstanou zachovány spalovací motory, navíc s možností plug-in hybridního pohonu. Ptáte-li se na omlazenou Octavii čtvrté generace, ta by podle našich informací měla spatřit světlo světa během roku 2024.

Počínaje jím se chystá smršť novinek elektrických. Za dva roky dorazí další bateriové SUV, mělo by jít o auto kompaktní velikosti, tedy rozměrově podobné Karoqu. Jméno zatím prozrazeno nebylo, intenzivně se ale spekuluje o označení Elroq. Na potvrzení si však ještě nějaký čas počkáme. Do roku 2026 pak Škoda představí ještě dva elektromobily – malý městský crossover a naopak velké sedmimístné SUV, jež bude vycházet z konceptu Vision 7S.

Novinky Škody pro rok 2023 a dále

  • Facelift Scala a Kamiq (2023)
  • Nová generace Superb a Kodiaq (druhá polovina 2023)
  • Facelift Octavia (2024)
  • Nové elektrické kompaktní SUV (2024)
  • Malý elektrický crossover a velké elektrické SUV pro sedm (2025-2026)
Stanislav Kolman
Diskuze (7)

Doporučujeme

Avatar - Barrichello
16. 9. 2022 15:46
Re: Apropo elektrika
Nesdílám tvůj optimismus, Ti utopisti na to nepřijdou, radši udělaj že auto bude jen pro vrchních 10%.
16. 9. 2022 14:46
Apropo elektrika
Budúcnosť je 20 max 30% elektriky (viac siete nedaju) a samozrejme ostavaju spalovacie auta (EU na to do 3 rokov príde). Pridavat sa bude postupne vodik. Potom zacne elektrika ustupovat (ak nenajdu ekologicke expresne rychle sa nabijajuce sa baterky).
Avatar - Barrichello
16. 9. 2022 12:17
Re: Nová produktivita u VW
Dál to popsali jiní a jmenuje se to Stakeholder Capitalism anebo méně vznešeně , zato přesněji NEOstalinistický zelený pavědecký socialismus/utopismus :-) :-) :-)
16. 9. 2022 11:51
Re: Nová produktivita u VW
Další krok bude, v rámci "genderové" vyváženosti, úměrně k tomu omezovat i provoz benzínových pump, aby to bylo spravedlivé, potom elektřina a pohonné hmoty na příděl, no a dál to +/- už popsal G.Orwell v 1984.

Takže jen vzhůru za těmito zářnými zítřky a ušlechtilými cíli.

"Electric Cars Are Coming And If You Don’t Like It, Tough", jak zde s oblibou neustále tapetuje....víme kdo. :-)
Avatar - Barrichello
16. 9. 2022 11:04
Re: Nová produktivita u VW
Tak tak, zelení soudruzi v pokrokové Číně a kalifornii už nenabíjí.

Tak je nakupujte EV plečky :-) :-) :-)