Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejvíce času v zácpách strávili řidiči v Londýně, nejhorší české město překvapí

ČTK ČTK 8. 12. 2021 • 02:19
12
4
Zobrazit náhledy (12)
Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto

Nejvíce času v dopravních zácpách letos strávili řidiči v Londýně, kde každý člověk za volantem pročekal kvůli husté dopravě v průměru 148 hodin.

Vyplývá to z žebříčku dopravní vytíženosti měst, který sestavila společnost Inrix. Navzdory poklesu provozu způsobenému pandemií strávili od ledna více než stovku hodin v zácpách i řidiči v Paříži, Bruselu, Moskvě, New Yorku či Římě. Praha v žebříčku figuruje na 110. místě, v české metropoli letos řidiči prostáli 51 hodin v kolonách.

Prvenství si Londýn vysloužil kvůli tomu, že se provoz v devítimilionovém městě ani během pandemie příliš nezmenšil. Loni britská metropole figurovala v žebříčku na 16. místě. Provozní šéf společnosti Inrix Peter Lees uvedl, že negativní vliv na zahlcení města měl i vznik nových pruhů pro cyklisty.

Jeho závěr ale vyvolal podle serveru BBC kritiku u neziskových organizací, které cyklistiku propagují jako ekologičtější způsob dopravy ve městě. "Inrix se zaměřuje jen na to, kolik vozovky mají k dispozici auta, zatímco důležitou otázkou je spíše to, jak lépe využít prostor a změnit pohled na dopravu, abychom dokázali dopravní přehlcenost snížit," uvedl Duncan Dollimore z neziskové organizace Cycling UK.

Celkově řidiči ve velkých městech díky protipademickým opatřením a sníženému provozu letos ztratili v zácpách méně času. Například v Bogotě, Bostonu, Torontu nebo Petrohradu se prostoje v kolonách snížily zhruba o polovinu, v Istanbulu o více než 40 procent, v Londýně ale jen o jediné procento.

V Česku není podle společnosti Inrix dopravně nejzahlcenějším městem Praha, ale Hradec Králové, kde řidiči letos čekáním v autě strávili 53 hodin. Stejný čas jako v metropoli - 51 hodin - v kolonách prostáli i řidiči v Pardubicích. Až daleko za touto trojicí skončily České Budějovice (38 hodin v zácpách), Brno (36 hodin), Olomouc (31 hodin) a Ústí nad Labem (24 hodin). Nejmenší prostoje měli řidiči v Liberci, kde hustá doprava letos způsobila jen 13 hodin čekání, v Karlových Varech to je 16 hodin a v Ostravě 17 hodin.

Související články

Témata
Avatar - Londonbridge
8. 12. 2021 18:42
Londyn
Tie palicky a ostrovceky co spravili koli cyklistom to je doslova masaker. Do toho este vacsinov omezena rychlost 20 mph , spomalovace, kamery atd.

Velmi neprijemne sa tu soferuje a treba mat doslova plechove nervy a v klude sa presuvat z bodu A do bodu B. Rychle a sportove auta su tu uplne k nicemu . Kazdy rok je to horsie a vytvaraju Eko zony , vytlacia dizlaky ktore nesplnaju Euro 6 z mesta. Jaj a este za prejazd cez C / congestion charge na rozsirene centrum je myslim okolo £12 na den / tam je lepsie metrom.
Avatar - WinDiesel
8. 12. 2021 17:15
Re: No, Hradec je ted rozkopanej,
Jako bolení hlavy? :-[]
8. 12. 2021 14:01
No, Hradec je ted rozkopanej,
Jeste k tomu na vyjezdu na Pardubice = fakt infarktovy misto.

Ale za chvili to prejde.
:-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud