Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan Navara prošel faceliftem. Sází na drsnější vzhled a vylepšené asistenty

David Bureš David Bureš 5. 11. 2020 • 10:32
31
9
Zobrazit náhledy (31)
Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X Nissan Navara PRO-4X

Renault Alaskan a Mercedes-Benz třídy X už u nás nepořídíte, jejich sourozenec ale pokračuje. Navíc Nissan Navara nyní prošel faceliftem.

Nissan pokračuje v inovacích své modelové řady. V nedávné době představil nový elektrický crossover Ariya a koncept nástupce sporťáku 370Z, Z Proto, a nyní následuje další novinka. Přivítejte modernizovaný pick-up Nissan Navara.

Ten na první pohled poznáte podle přepracované přídě s výraznější maskou, díky níž auto působí drsněji než dosud. „Nová Navara má velice rozeznatelný vzhled, ale je nyní působivější,“ říká o designérských změnách Ken Lee, senior designér Nissanu pro pick-upy a rámová SUV.

To dále zdůrazňuje nově nabízená verze PRO-4X s atletičtějším vzhledem díky černému znaku kombinovanému s oranžovými detaily nebo 17“ černým kolům obutých do terénních pneumatik. Zároveň se ale myslelo i na praktičnost, když je tu v zadním nárazníku nový schod pro snadnější přístup na korbu.

Nejdůležitější změnou je ale vylepšení asistenčních systémů. Zapracovalo se na varování před čelní srážkou nebo funkci automatického brzdění. Kamerový systém Intelligent Around View Monitor pak nově lze využít nejen při parkování, ale také při jízdě v terénu. Sleduje totiž případné terénní překážky.

Zapracovalo se ale také na mechanice. Zadní náprava byla zesílena pro navýšení užitečné hmotnosti, zatímco nový hřeben řízení zajišťuje lepší ovladatelnost v nižších rychlostech. Nové těsnící materiály zase potlačují vibrace a zajišťují lepší odhlučnění.

Naopak nabízené motory automobilka v tuto chvíli nezmiňuje. Aktuálně je vůz na českém dostupný se vznětovým čtyřválcem 2.3 dCi ve dvou výkonových verzích se 120 kW a 140 kW, který by tedy měl být zachovaný, jen případně přizpůsobený nejnovějším emisním normám.

Modernizovaný Nissan Navara se ještě letos, v prosinci, začne prodávat na thajském trhu. Další trhy budou následovat. V Mexiku a Jižní Americe se pak tento pick-up bude nadále prodávat jako Nissan Frontier. Sama automobilka pick-upy považuje za součást svého DNA, ostatně první generace Navary dorazila už v roce 1985.

Související články

Témata
6. 11. 2020 07:21
Re: Drsnější
Rozhodně vypadá tučnější, než by měl. Ale líbí se mi, že se Nissan nepodbízí vzhledem a auto přitom vypadá dobře.
Avatar - speedfred
5. 11. 2020 18:56
Re: Sází na vylepšené asistenty
Nikdy som nekupoval auto podľa NCAP.
A u pick - upu by som na to nehľadel vôbec.
Avatar - KANKUNEN
5. 11. 2020 18:25
Levnější varianta je Duster
a můžeš pořád jezdit s přívěsným vozíkem.
Avatar - Blue Sun
5. 11. 2020 18:14
Re: Drsnější
Hilux tedy vypadá o dost lépe. U Nissanu jednak maska neladí ke zbytku designu auta, a jednak je naprosto příšerný ten obří rám okolo ní.
5. 11. 2020 17:54
Re: Drsnější
docela prča. mrknul jsem jestli už je nový Hilux a hned se mi začal přehrávat nový reklamní film /podle mého gusta každopádně/ s oranžovým pick-upem
https://www.toyota.cz/new-cars/hilux/?…
a že by si nebyly podobné:)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud