Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan svolá po celém světě zhruba čtvrt milionu vozů k opravě

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 24. 2. 2012 • 14:26
56
6
Zobrazit náhledy (56)
Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke
Důvodem preventivní servisní kampaně je možnost úniku paliva.

Japonská automobilka Nissan Motor svolá po celém světě zhruba čtvrt milionu vozů k opravě mechanické závady, která může v mimořádných případech vést k úniku paliva. Informovala o tom dnes firma. Dodala, že v souvislosti s touto závadou zatím nebyly hlášeny žádné nehody nebo zranění.

Opatření se týká modelů Serena, Juke, Patrol, Tiida a Micra vyráběných a prodávaných v různých zemích. V samotném Japonsku svolá firma zhruba 93.000 automobilů, napsaly agentury AFP a Reuters.

Nissan je druhou největší automobilkou v Japonsku. Společnost tento měsíc oznámila, že její čistý zisk ve třetím finančním čtvrtletí končícím v prosinci stoupl o více než tři procenta na 82,7 miliardy jenů (téměř 20 miliard Kč) díky silnému prodeji po celém světe. Potvrdila rovněž odhad celoročního zisku, který je lepší, než výhledy hlavních domácích konkurentů Toyota Motor a Honda Motor.

VW svolává: U vozů s motorem 2,0 TDI uniká palivo, problémy i u Škody

Nissan byl stejně jako Toyota a Honda zasažen negativními důsledky zemětřesení v Japonsku a záplav v Thajsku, zotavuje se z nich ale rychleji než konkurenti. Nissan v celém finančním roce počítá s čistým ziskem 290 miliard jenů. Největší japonská automobilka Toyota odhaduje svůj celoroční zisk na 200 miliard jenů a rival Honda, kterému v Japonsku patří třetí příčka, na 215 miliard jenů.

Témata
Avatar - Bristol
24. 2. 2012 13:46
Re: volkswagen lässt grüßen
bohužel však na to slyší mnoho lidí...ale zase není se čemu divit...u některých sériových chyb to může být pro řidiče a pasažéry nebezpečné...a osobně nechtěl bych být v kůži majitele takového vozu i když mě to vymění zdarma... ;-)
24. 2. 2012 13:15
Re: Nic moc
:yes:
24. 2. 2012 13:02
Re: volkswagen lässt grüßen
No čeho také jiného. Tlak na ceny jsou enormní, co loni bylo neuvěřitelně tvrdé, je dnes již standardem a šetření se projeví s větší pravděpodobností. Navíc složitost aut je také jiná než dřív. Ale to nepíšu nic objevného.

Možná můj příspěvek vyzněl jinak, než jsem chtěl - na těchto svolávačkách nevidím nic pro značku kompromituícího. Jejich problém je medializace a její časté zneužití.

24. 2. 2012 12:09
Re: volkswagen lässt grüßen
Ve většině případů jde o závady u dodávaných dílů. Ty nikdo nevyloučí a nepomůže ani 10 let vývoje a testování.
24. 2. 2012 09:48
Nic moc
zásadního. Stane se a stává se to.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud