Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Dacia Duster se odhaluje díky úniku! Víme, kdy se oficiálně představí

Lukáš Volšický
Diskuze (7)

Nejdůležitější novinka rumunské značky pro letošní rok se předčasně odhalila díky úniku oficiálního videa. Nová Dacia Duster je výrazně prémiovější než oba předchůdci.

Nová Dacia Duster je nepochybně jednou z nejočekávanějších letošních automobilových novinek. Základní rysy nového pokračovatele extrémně úspěšného lidového SUV už nejsou žádným tajemstvím, protože se nám v minulosti odhalily díky únikům nákresům z patentového úřadu, a už dnes můžeme vidět finální design zásadní novinky rumunské značky. Nová Dacia Duster se světu neplánovaně odhalila už den před oficiální premiérou.

A už na první pohled je nová Dacia Duster výrazně modernější, robustnější a dospělejší. Automobilka i nadále pokračuje v evoluci designu inspirovaného prémiovými značkami a novinka je nejluxusněji vypadající dacií současnosti. Finální reálná podoba nového Dusteru unikla z oficiálního videa, které se dostalo do rukou rumunských novinářů. I když původní promo video už stihlo zase zmizet ze světa, stále na internetu zůstávají screenshoty.

Nejnovější Duster bude zakládat na alianční platformě CMF-B, kterou Dacia sdílí s nejmodernějšími modely od Renaultu. Moderními designovými rysy se novinka inspiruje v konceptu Bigster, jehož produkční verzi automobilka připravuje na rok 2025. Bude největší a nejdražší Dacií všech dob.

Video se připravuje ...

Populární Dacia Duster je na světě už třináct let a za tu dobu se prodala ve více než 2,2 milionech kusech. I když se aktuální druhá generace vyrábí už od roku 2017, prodeje neustále rostou. Během prvních devíti měsíců letošního roku se prodalo přes 122 tisíc kusů a automobilka tak dosáhla meziročního zlepšení o sedm a půl procenta.

Nová Dacia Duster se oficiálně představí už zítra – tedy 29. listopadu 2023. O všech zásadních novinkách vás budeme okamžitě informovat. I nadále sledujte Auto.cz.

Lukáš Volšický
Diskuze (7)

Doporučujeme

Avatar - twistedTSD
29. 11. 2023 09:18
Re: Bude výrazně dražší
Zákazník Dacie, který zbohatne, si nekoupí Dacii.
Avatar - 3_diamanty
29. 11. 2023 08:25
Tesim sa
Novy duster bude opat trhak aj ked zdrazie... pretoze ostatni su a budu od neho zase este drahsi... mozno sa rozdiely zmensia ale neverim zeby cena dusteru zacinala niekde na cene podobne velkeho tigiho ci sportagu... australu ... alebo grandlandu takze v tomto bude duster zase kupitelnejsi a nepredrazenejsi ... a nakoniec vyzerat bude zda sa uplne super ( ten novy hranaty styl z neho robi drsnaka ) ... takze dacia ma s novym dusterom opat paradne zarobene... :yes:
Avatar - Barry Lyndon
28. 11. 2023 12:54
Re: Bude výrazně dražší
Prakticky všichni zákazníci všech značek si přejí lépe vybavená prémiovější auta. Lidi (s jistými výkyvy v čase a místě) prostě bohatnou a to i zákazníci Dacie ;-)
28. 11. 2023 10:41
Re: Bude výrazně dražší
Pokud Dacia zdrazi o tolik, o kolik zdrazi konkurence, rozdil bude stale stejny. Stale mas na vyber bud koupit ojetou jebku, levnejsi Dacii nebo drazsi znacky. Ber nebo nech lezet.
28. 11. 2023 09:55
Re: Bude výrazně dražší
Zákazník Dacie asi nema moc kam jinam jít. Ale zákazníci jiných automobilek, které jim cpou překombinovaná auta by mohli přejít. Záleží na interiéru, ale pokud to bude na úrovni Octavie 3, tak mají slušnou šanci přetáhnout lidi, kteří nechtějí kvůli čemukoliv patlat po displayi.