Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová micra bude jezdit skvěle, tvrdí šéf středoevropského Nissanu

David Bureš David Bureš 30. 9. 2016 • 21:09
47
9
Zobrazit náhledy (47)
Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra
Nissan Micra se v nové generaci výrazně změnil. Automobil chce lákat na agilní jízdní vlastnosti, stylový vzhled a moderní bezpečnostní systémy.

Nissan na letošním pařížském autosalonu jako jeden z mála představil skutečnou novinku – pátou generaci micry jsme dosud neviděli, světu se prezentovala až v Paříži, kde jí první novinářský den byl dán opravdu obří výstavní prostor. Na stánku Nissanu se objevilo hned osm jejích exemplářů. Automobilka vozu hodně věří, což přiznává i Antoine Barthes, generální ředitel společnosti Nissan Sales Central & Eastern Europe, která má na starosti prodeje japonské značky ve střední Evropě.

„Nová micra bude jezdit skvěle. Dbali jste na to, aby jízdní dynamika byla perfektní,“ tvrdí o novince Barthes. Auto bylo podle jeho slov navrženo tak, aby nabídlo zážitky za volantem, ale i komfort. Právě jízdní vlastnosti mají být spolu s moderní technikou hlavním lákadlem vozu.

Micra bude vyzbrojena balíčkem elektronických asistentů Nissan Intelligent Mobility, který zahrne i v segmentu ne tolik běžné pomocníky. Hlídání mrtvého úhlu třeba rozezná dítě hrající si za vozem a upozorní řidiče na něj. Asistent pro jízdu v jízdních pruzích zase nereaguje až při překročení dělicí čáry, ale reaguje dříve, aby k němu vůbec nedošlo.

Jestliže předchozí micra byla spíše na hranici segmentů a B, novinka se chce stát plnohodnotným zástupcem malých aut. Proto mezigeneračně vyrostla o 174 mm na 3.999 mm. „Věříme, že to pomůže prodejům,“ říká Barthes. Auto mají kupovat hlavně rodiny s dětmi a starší osoby s tím, že poměr zákazníků a zákaznic má být vyvážen.

Do prodeje se vůz dostane na jaře 2017. K dispozici budou tři motory, které pocházejí z alianční spolupráce s Renaultem. Ty benzinové zastoupí litrový atmosférický tříválec s 54 kW a 95 N.m a přeplňovaný tříválec o objemu 0,9 litru se 66 kW a 140 N.m. Z turbodieselů bude k dispozici známá patnáctistovka s 66 kW a 220 N.m. Na českém trhu budou samozřejmě hrát prim zážehové jednotky, vznětová patnáctistovka má tvořit jen asi 10 % prodejů.

Související články

Témata
3. 10. 2016 17:03
Micra?!
No, tak zatím byla vždy Micra mikra jen uvnitř.
Avatar - pelikoš
1. 10. 2016 16:12
Re: Hehe
vse ostatní můžeš mikře vytýkat, ale jezdí ve všech generacích dobře a to i vté odcházející :-!
Avatar - pelikoš
1. 10. 2016 07:59
Re: Rozpaky...
samozřejmě je design věcí vkusu, ale vidím to víc než dobře a pro nissan to bude kasaštyk, jako qq
1. 10. 2016 01:13
Rozpaky...
Zvenku je nová Micra hodně přehnaná designová divočina - působí to až křečovitě, jak designéři Nissanu chtěli být za každou cenu originální. Mě se to auto nelíbí ani zepředu, ani zezadu a vlastně ani z boku. Jediné, co oceňuji je celkem slušný interiér s poctivým přístrojovým štítem za volantem... :-O
Avatar - lamal
30. 9. 2016 22:05
Re: po vcerajsku
Autoexpress ma trocha lepsie a pozitivne info:

Just two engines will be offered in the Micra at launch. The first is a Renault-sourced 0.9-litre three-cylinder turbo petrol, while there’s also a 1.5-litre four-cylinder diesel - both produce 89bhp. A naturally-aspirated 75bhp 1.0-litre will arrive later on, while we expect more powerful variants of both turbo units to arrive later in the year.

Don’t rule out the possibility of a hybrid given the Renault-Nissan Alliance’s push for alternative power, and there’s also potential for Nissan to give the Micra to its Nismo department for a spicier Micra with up to 190bhp.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud