Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Škoda Octavia už se ukázala v policejních barvách. Takhle vypadá RS pro Británii

Jan Zajíc Jan Zajíc 19. 11. 2020 • 10:35
15
Zobrazit náhledy (15)
Vozy Škoda ve službách britských záchranných složek Vozy Škoda ve službách britských záchranných složek Vozy Škoda ve službách britských záchranných složek Vozy Škoda ve službách britských záchranných složek Vozy Škoda ve službách britských záchranných složek Vozy Škoda ve službách britských záchranných složek Vozy Škoda ve službách britských záchranných složek Vozy Škoda ve službách britských záchranných složek Vozy Škoda ve službách britských záchranných složek Vozy Škoda ve službách britských záchranných složek

Škoda Octavia je tradičně oblíbená u policejních sborů, a to nejen v České republice. Do služby už je připravena také její nová generace. Tedy alespoň ve Velké Británii.

Tamní zastoupení české automobilky se totiž pochlubilo, že už může čtvrté provedení Octavie nabídnout v úpravě vhodné právě pro britskou policii. Jako ukázku zvolilo dokonce nejvýkonnější verzi RS (v Británii je zažité označení vRS) s přeplňovaným zážehovým dvoulitrem o výkonu 180 kW.

Tahle varianta ve spojení se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou zvládne akcelerovat z klidu na stovku za 6,7 sekundy. 

Automobilka zdůrazňuje, že je schopna auto vybavit výstražným zařízením s LED technologií, viditelným ze všech úhlů, a samozřejmě třítónovou policejní sirénou. Vyzdvihuje také objemný zavazadelník pro obě karosářské verze.

Speciální policejní výbava pak může zahrnovat klimatizovanou klec pro psa v zavazadlovém prostoru (v případě kombíku) nebo kamerový systém s automatickým rozpoznáváním registračních značek.

Škoda se také chlubí komfortními a technologickými prvky, například vyhřívanými předními sedadly, digitálním přístrojovým panelem, LED Matrix světlomety, bezdrátovým dobíjením telefonu nebo infotainment s 10palcovým dotykovým displejem.

Octavia není jediným modelem, který Škoda britským policistům a dalším složkám tamního záchranného systému nabízí. K mání jsou i ostatní vozy, jak se můžete přesvědčit v galerii.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud