Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové Audi A5 se začíná odhalovat. Asi se moc nezmění

David Bureš David Bureš 13. 5. 2016
86
Druhá generace Audi A5 bude postavena na základech aktuální A4. Opět budou k dispozici kupé, kabriolet a model s dvěma páry dveří.

Audi A5 je na trhu už od roku 2007, a je tudíž aktuálně nejstarším modelem čtyř kruhů na trhu. Už brzy se to však změní, protože 2. června automobilka představí jeho novou generaci s interním označením AU494. Zatím tu máme první upoutávku, která naznačuje tvary nového kupé.

Automobil je na prezentačním snímku pečlivě zakamuflován, navíc i stěna za ním je v obdobném zbarvení, a tak rozeznat kontury auta je složité. Patrný je každopádně fakt, že A5 s karoserií kupé zůstane tradičním zástupcem této kategorie, alespoň co se týče základní siluety. Ta se totiž ve srovnání s předchůdcem prakticky nezmění. Ostatně snímek přídě dokazuje, že ani samotné detaily se nemají tolik měnit, čekejme evoluci než revoluci.

Základem nové A5 bude stejně jako u předchůdce model A4. To bude tedy znamenat architekturu MLB Evo s pohonem předních kol z aktuální A4, která bude znamenat výraznou úsporu hmotnosti. A4 v závislosti na verzi mezigeneračně zhubla až 120 kilogramů, podobnou dietu můžeme očekávat také u A5.

Z á-čtverky budou využity také pohonné jednotky, zřejmě však jen ty silnější. Nabídky by měla zahrnovat motory 2.0 TFSI, 2.0 TDI a 3.0 TDI. Počítá se i se sportovně orientovanou variantou S5, kterou by měl pohánět šestiválec 3.0 TFSI (260 kW) z S4. Později se dočkáme i vrcholné RS 5, která má aktuální osmiválec 4.2 FSI (331 kW) vyměnit za šestiválec biturbo. Na druhou stranu takový osmiválec biturbo z chystaného Porsche Panamera II by RS 5 vážně slušel…

Audi A5 by podle dostupných zpráv mělo být i ve druhé generaci nabízeno ve třech karosářských variantách. Jako první se představí kupé, později by měla následovat i kabriolet a pětidveřový Sportback.

audi kupe kabriolet audi kupe kabriolet

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Hammunasakra
Brr, předokolní prémiové kupé,
| 14. 5. 2016
:yes: >:-[]

Chápu že se ti tomu nechce věřit = je to fakt neuvěřitelný :-)
Avatar - _Karel_
Brr, předokolní prémiové kupé,
| 14. 5. 2016
Po dlouhé době s tebou souhlasím.
Avatar - Hammunasakra
Brr, předokolní prémiové kupé,
| 14. 5. 2016
Fajn řeknu to velmi diplomaticky = jeden z nás je nadoraz neobjektivní až mimo realitu :-!
Avatar - _Karel_
Brr, předokolní prémiové kupé,
| 14. 5. 2016
Tvoje omezenost je asi stejná úrážka, jako když jsi napsal, že Kylie jezdí rychleji, než já- neboli- je to konstatování faktu, ne urážka.

"trochu tlačit na pilu" - souhlasím, jen je otázkou, kde je to "trochu". Pro AudihoRS6 to může být tam, kam se spousta lidí nikdy nepodívá.Protože zas tak trochu to určitě nebude.
Když nejsi benevolentní k předokolce, tak je to v pořádku, a nekoupíš si ji. Ale není to totéž, jako psát o tom jako o tragédii, srovnávat to s Talismanem, a tvrdit, že neměla vyjet z továrny.

Já, jako jen běžný řidič nikde netvrdím, že v zemi, kde je ve městě padesátka a mimo město devadesátka by se neměly prodávat 400+ PS osmiválce, protože stejně seš do pár sekund na nelegální rychlosti a jen ohrožuješ všechny okolo. Byla by to ode mě stejná omezenost, jako to, co předvádíš ty.
Avatar - Hammunasakra
Brr, předokolní prémiové kupé,
| 14. 5. 2016
Sorry ale tos fakt přehnal! Naprostou neoooobjektivitu nazýváš mou omezeností? :-|

To za 3) je prostě fakt = což spíš víš

Stejně jako to co říkáš ty = že někomu to nevadí a problém je to až když začneš trochu tlačit na pilu . Já s tebou souhlasim = jen v daný ceně a třídě nejsem tak benevolentní a tolerantní

Naštěstí už přestali nabízet FWD audi A8

Popravdě na kritiku by ta trakce byla i v tý mainstreamový střední = kterou sem jmenoval

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku