Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové Mini Countryman vyjede na silnice za rok

Michal Fokt Michal Fokt 24. 1. 2015 • 20:13
52
5
Zobrazit náhledy (52)
Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman
Crossover na bázi nového pětidveřového Mini se začne prodávat přibližně za rok. Bude delší, širší a vyšší, než ten dosavadní.

Mini finišuje testování nové generace crossoveru Countryman. Od dosavadního držitele tohoto jména se však podle britských médií bude lišit více, než bychom čekali. Tak především bude vycházet z Mini 5 door, které se nám stalo plnohodnotným příslušníkem segmentu B a Countryman tedy bude regulérním malým SUV.

Kromě zvětšení rozvoru máme počítat i s nárůstem šířky, výšky i délky, ta ale naroste jen minimálně a delší rozvor vykompenzuje velmi krátký zadní převis. Výsledkem bude výrazně více prostoru pro posádku a přibližně stejně velký kufr. Změny máme očekávat i co se vzhledu týče, ten byl u současného modelu přijatý trošku rozpačitě, novinka má však působit uhlazeněji a dospěleji, ačkoli podobnost s ostatními miníky bude stále jasně patrná.

Benzinové a naftové tříválce a čtyřválce bude Countryman sdílet s Mini 5D, spekuluje se však navíc ještě o vrcholném sportovním topmodelu, odkazujícím na úspěchy značky v rallye, ať už se jedná o Monte Carlo šedesátých let nebo nejnověji na Dakaru. Na výběr budou opět verze s pohonem předních a všech čtyř kol.

Světovou premiéru lze očekávat na některém z významných světových autosalonů druhé poloviny letošního roku, takže Frankfurt nebo Los Angeles a prodej bude zahájen zkraje toho příštího. Vozy by se měly vyrábět výhradně v továrně Mini v Oxfordu.

Související články

Témata
26. 1. 2015 08:34
Re: Dalsi zrudnost
Ještě jste ho neviděli a už píšete, jak bude vypadat hrozně... :-)
25. 1. 2015 08:46
Re: Dalsi zrudnost
zvenku se mi líbí, zevnitř ne, ale nijak to nevztahuju k původnímu Mini, ani neřeším nárůst rozměrů, beru to jako hezké designově vypiplané autíčko, asi spíš pro ženy, osobně bych z nabídky Mini "šel" do Countrymana, to už mi přijde jako plnohodnotné auto s povedeným a vyváženým designem
Avatar - white label
25. 1. 2015 01:20
Re: Dalsi zrudnost
Hlavně, jak má MINI 5dveří, tak je to konečná. Paceman na titulce je sice velký, ovšem pořád je tam aspoň určitá stylovost zachována, ale jak tam vrazí 5dv., tak to spolehlivě zabije i MINI Coopera S. A největší kýč je Countryman JCW. 8-s
Avatar - Bully_
25. 1. 2015 00:16
Dalsi zrudnost
Na fotce nebo zdalky se to tvari jako male a roztomile a nazivo to ze vseho nejvic pripomina petimetroveho medvidka Pu. I kdyby to jelo jako 911ka, nikdy tem Mini-maxi, 500L a jinym podobnym novotvarum na chut neprijdu. Ale svoje zakaznice si to urcite najde.
Avatar - Glaukos
24. 1. 2015 17:47
je divné
mít u článku o Coutrymanu fotky Pacemanu :no:
Články odjinud