Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové Subaru WRX se představí již za dva týdny

Ondřej Mára Ondřej Mára 25. 8. 2021 • 18:46
50
1
Zobrazit náhledy (50)
Subaru WRX Subaru WRX Subaru WRX Subaru WRX Subaru WRX Subaru WRX Subaru WRX (2022) Subaru WRX (2022) Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru Viziv Performance Concept Subaru VIZIV Performance Concept Subaru VIZIV Performance Concept Subaru VIZIV Performance Concept Subaru VIZIV Performance Concept Subaru VIZIV Performance Concept Subaru VIZIV Performance Concept Subaru VIZIV Performance Concept Subaru VIZIV Performance Concept Subaru VIZIV Performance Concept Subaru VIZIV Performance Concept Subaru VIZIV Performance Concept Subaru VIZIV Performance Concept Subaru VIZIV Performance Concept Subaru VIZIV Performance Concept Subaru VIZIV Performance Concept Subaru VIZIV Performance Concept

Premiéra byla původně plánovaná na autosalon v New Yorku, nakonec však proběhne až 10. září.

Subaru WRX, jeden z nejslavnějších modelů v nabídce automobilky s hvězdokupou Plejády ve znaku, má konečně datum představení. To bylo původně naplánované na letošní autosalon v New Yorku a po jeho zrušení se mluvilo o termínu 19. srpna, nakonec se však Subaru rozhodlo až pro datum 10. září.

Společně s datem premiéry automobilka opět zveřejnila snímek vozu z části zahaleného prachem, pravdou však je, že díky předchozím upoutávkám už máme celkem dobrou představu, jak bude novinka vypadat. A oproti minulé generaci nás zřejmě nečekají žádné zásadní změny, tedy snad jen s výjimkou oplastování spodní části karoserie.

Automobilka také v minulosti nepřímo potvrdila, že vůz bude osazen šestistupňovou manuální převodovkou, detaily o pohonné jednotce však prozatím neznáme. Podle častých spekulací by se však mělo jednat o turbem přeplňovaný 2,4litrový plochý čtyřválec FA24, jehož výkon by se měl pohybovat okolo 300 koní.

Potvrzení globální premiéry nové generace WRX pak tradičně opět rozproudilo debatu také o nové generaci modelu STI, který je tradičně ještě výkonnější a extrémnější. A jinak by tomu nemělo být ani v této generaci, jakkoliv se nejspíš finální parametry budou od původních očekávání poněkud lišit.

video

Dříve se totiž šířily zvěsti, podle kterých by se měl výkon modelu STI pohybovat kolem 400 koní, nyní je však mnohem pravděpodobnější, že STI nabídne pouze 350 koní. Pod kapotou by přitom měl být ten samý 2,4litrový přeplňovaný čtyřválec jako v případě modelu WRX.

Velkou neznámou pak zůstává, zda se WRX podívá i do Evropy. Minulá generace zde totiž skončila předčasně kvůli emisním limitům, což by mohla být stopka i pro návrat nového WRX. Navzdory jeho lokální popularitě je navíc pravdou, že americký trh je pro Subaru podstatně zajímavější a důležitější.

Související články

Témata
Avatar - pradeda777
25. 8. 2021 20:12
"Děkujeme" ekofašisté a EU
Velkou neznámou pak zůstává, zda se WRX podívá i do Evropy. Minulá generace zde totiž skončila předčasně kvůli emisním limitům, což by mohla být stopka i pro návrat nového WRX. Navzdory jeho lokální popularitě je navíc pravdou, že americký trh je pro Subaru podstatně zajímavější a důležitější.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud