Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Concorde Liner: Luxusní obytňák pro nejnáročnější, i s garáží

Ondřej Mára Ondřej Mára 27. 8. 2020 • 13:56
24
Zobrazit náhledy (24)
Concorde Credo Concorde Credo Concorde Credo Concorde Credo Concorde Credo Concorde Credo Concorde Carver Concorde Carver Concorde Carver Concorde Carver Concorde Carver Concorde Charisma Concorde Charisma Concorde Charisma Concorde Charisma Concorde Charisma Concorde Charisma Concorde Charisma Concorde Charisma

Pokud jste zatoužili po cestování v obytném automobilu, ale nechcete se vzdát svobody spojené s cestováním v osobním voze, pak je pro vás nový Concorde Liner bezpochyby skvělou volbou!

Modernizovaný kousek známého německého výrobce strojů, pro které nejlépe sedí přezdívka silniční jachta, totiž uspokojí potřeby každého, kdo prahne po prostoru, luxusu i svobodě. Každá podobná sranda sice něco stojí, ale k tomu se ještě dostaneme.

Začít bychom měli například informací, že společnost Concorde je dlouholetým a samozřejmě patřičně renomovaným výrobcem prémiových obytných automobilů. Před pár týdny pak tato společnost představila modernizaci řady Liner pro modelový rok 2021, v rámci níž uvedla i trojici nových model s označením 990 GI, 996 MI a vrcholný 1090 GI.

Společným základem nových modelů se stal Mercedes-Benz Atego s pohonem zadních kol, pod jehož kapotou se ukrývá 7,7 litrový šestiválec o výkonu 220 kW (cca 299 k). Váha kolosu se pohybuje v rozmezí od 12 do 15 tun - v závislosti na zvolené variantě.

Vzhledem k vysoké hmotnosti a rozměrům, které na délku atakují 10 metrů a na šířku téměř 2,5 metru, je samozřejmé, že za volantem budete potřebovat řidičské oprávnění vyšší kategorie. Hodit se ovšem bude i klasické béčko na osobní vůz, který si můžete neustále vozit sebou.

V zadní části modelu 990 GI lze totiž bez potíží zaparkovat Fiat 500 nebo Abarth 500. Větší model 1090 GI si pak poradí i s převozem Mini Cooperu. K dalším sofistikovaným prvkům výbavy patří upravená světla vpředu i vzadu, spoilery a nové čelní sklo s PVB filmem, který omezuje průnik UV záření a zahřívání interiéru.

Řidič se může těšit na přehledně uspořádanou kabinu, která může být vybavena i lůžkem na spaní. Komfort zajišťuje standardní vzduchový podvozek na obou nápravách, zatímco s manévrováním pomůže kamerový systém s 360stupňovým pokrytím okolí vozu a hlídáním slepého úhlu.

V interiéru není nouze o dostatek úložných prostor i prostoru pro běžné žití. Nechybí šatní skříně, komfortní postel nebo prostorná koupelna, která může být za příplatek vybavena obložením v mramorovém stylu a luxusní sprchovou hlavou.

Výbava kuchyně by měla potěšit každého zapáleného kuchtíka. Nechybí dvojice dřezů, plynový i indukční sporák, trouba, atd. Zákazníci si mohou připlatit za 177litrovou kompresorovou lednici (s otvíráním do obou stran), 20litrový mrazák, mikrovlnku, elektricky výsuvný kávovar nebo myčku nádobí.

Obývák nabízí dostatek místa k sezení na sedadlech do tvaru L i sofa. Nábytek společně s interiérovým designem zaujme kombinací látkového i koženého čalounění v kombinaci s dřevěným obložením, leskle černými povrchy, flexibilními výsuvnými konstrukcemi a LED osvětlením zabudovaným do stropu.

Sofistikovanou výbavu je možné napájet z externího zdroje, což bude standard v každém lepším kempu. Pro občasné zastávky mimo civilizaci je však autobus vybaven i dostatečně velkou Lithium-iontovou baterií, která by měla zajistit dostatek výkonu pro dočasné napájení veškerého příslušenství.

Zajímavě je řešen také samotný přístup do vozu. K otvírání dveří, garáže, úložného prostoru a technické místnosti se dá kromě klíče použít i speciální číselná kombinace. Majitel by tak měl být klidný, že mu s jeho bytem jen tak někdo neodjede.

Nové modely Concorde Liner pro modelový rok 2021 tak představují skutečně pozoruhodnou hračku pro pohodlné cestování, jenže jak už jsme naznačili výše, nic není zadarmo. V případě nových Linerů to znamená cenovku startující od 350.000 euro (asi 9,2 milionu korun) - a to se bavím o základu.

Doporučujeme

Témata