Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový elektrický Jeep by se mohl jmenovat Jeepster

Dominik Kovář Dominik Kovář 10. 6. 2022 • 23:33
71
9
Zobrazit náhledy (71)
Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade

Crossover menší než Renegade byl vyfocen s maskováním. Mohl by dostat jméno, které není pro americkou automobilku cizí.

Počítačové snímky svého historicky prvního čistě elektrického modelu Jeep ukázal již před několika měsíci. Po stránce vzhledu se chystaný crossover drží designového jazyku americké automobilky a velikostně by se měl zařadit pod známý model Renegade. Koncept je zatím interně označován jako “Jeep Junior” nebo “Projekt 516”, pravděpodobně už ale známe i oficiální název.

První elektrický Jeep by se totiž mohl jmenovat Jeepster. Tento název už byl během historie automobilky používán v několika variantách, naposledy při speciální edici modelu Renegade. 

K chystané novince nám Jeep stále neposkytl žádné technické údaje. Předpokládá se, že “Jeepster” bude postaven na elektrické koncernové platformě e-CMP, kterou nyní ve Stellantisu využívá zejména trojice automobilek Peugeot, Citroen a Opel.

Video se připravuje ...

Počítá se s tím, že “Jeepster” využije pouze čistě elektrickou platformu e-CMP, vyloučit se však nedá ani varianta čistě spalovacího a plug-in hybridní ústrojí, jako je tomu například u Peugeotu 208 a 2008.

Koncernovými sourozenci nového Jeepu budou crossovery od Fiatu a Alfy Romeo, které se představí v blízké budoucnosti. Není přitom jisté, zda a kdy dostane “Jeepster” pohon všech kol. Platforma e-CMP je totiž stavěna pouze na pohon předních kol.

Zmíněný crossover od Alfy Romeo, který dorazí v roce 2024, by však měl nabídnout novou technologii, která pohon všech kol zaručí, nicméně pouze u spalovacího motoru. Je třeba si tedy počkat, jak Jeep, potažmo Stellantis s touto situací naloží.

Příchod elektrického Jeepu je očekáván na rok 2023. Nejmenší model automobilky se bude vyrábět ve výrobním závodu v polském Tychy. V rané fázi bude Jeep používat baterie značky CATL, poté přejde na baterie od čínské automobilky BYD. 

Doporučujeme

Témata
10. 6. 2022 21:26
Re: Levné čínské baterky za 60 - 70 €/kWh, to už ty EV jdou
Asi jako se snizena dan projevila na cene benzinu, co?

:-)
10. 6. 2022 17:03
Re: Levné čínské baterky za 60 - 70 €/kWh, to už ty EV jdou
Ale prd. Vieš, ako sa tie "lacné" baterky prejavia na cenách EV? Nijako. Len výrobcom narastú väčšie pupky.
Avatar - KANKUNEN
10. 6. 2022 13:54
Re: Nádherný design
:yes:
10. 6. 2022 11:05
Re: Nádherný design
Jo, design je fajn.

Ty baterky mi zekmena u SUV proste pijou krev.

4xe jsem schopen tolerovat.
A takto malych aut je to vlastne rozumne reseni.
10. 6. 2022 10:40
Re: Levné baterky za 60 - 70 €/kWh, to už ty EV jdou
Já jsem to zkopíroval, je to citace v uvozovkách.

Ale když ty baterky stojí kolem 6000€, tak to se zase ušetří za velice levný a malý elektromotor, pak nemáš turbo, spojku, převodovku, katalyzátor.

Baterky od BYD má používat i Tesla v Modelu 2.