Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Opel Corsa je tady. První s mild-hybridem, elektro dojede dál

Ondřej Mára Ondřej Mára 24. 5. 2023 • 19:45
19
20
Zobrazit náhledy (19)
Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa

Prcek z Rüsselsheimu má modernější vzhled a novou techniku koncernu Stellantis.

Šestá generace modelu Opel Corsa byla představena v roce 2019, takže není překvapením, že se nyní značka rozhodla pro jeho modernizaci v polovině životního cyklu. Nejmenší model značky, který jako první dostal techniku koncernu Stellantis, přitom nabízí evoluci designu i novou techniku mateřského koncernu.

Inovovaný design a Intelli-Lux LED matrix

Začněme od designu, který zaujme přepracovanou přídí s maskou Opel Vizor, kterou známe z větších modelů značky. Leskle černá maska propojuje nově tvarované světlomety, volitelně dostupné také ve verzi Intelli-Lux LED matrix se čtrnácti moduly namísto původních osmi, které by kromě vysokého výkonu měly zajistit i minimální oslnění okolních řidičů.

Video se připravuje ...

Tradiční logo značky může být stříbrné, nebo černé. Přepracovaný je také přední nárazník, který dostal užší nasávací otvory po stranách a novou středovou mřížku chladiče, do jejíchž okrajů se přesunuly mlhovky. Vůz dostal nový šedý lak Grafik Grey, kombinovatelný s černou střechou, přes páté dveře je pak roztažen výrazný nápis Corsa.

Interiér s novým štítem a entertainmentem

Kabina nabízí nový volant, přepracovaný volič převodovky a také upravené čalounění sedadel. Nejvýraznější novinkou je však nový plně digitální přístrojový štít, volitelně kombinovatelný s novým multimediálním systémem s desetipalcovou obrazovkou.

Systém funguje na platformě Qualcomm Snapdragon Cockpit a přináší vyšší výkon, novou grafiku i podporu bezdrátového propojení Apple CarPlay i Android Auto. Hlasové ovládání by mělo podporovat přirozenější povely, zatímco navigace nabídne bezdrátové aktualizace. Corsa dostala také lepší bezpečnostní výbavu, včetně zadní kamery s vyšším rozlišením a adaptivního tempomatu.

Vyšší dojezd elektrické Corsy-e

Modernizací prošla také technika – a to jak u verze spalovací, tak i čistě elektrické. Základní Corsa Electric sice stále nabízí nejvyšší výkon 100 kW (136 k), dojezd dle WLTP ovšem vzrostl na 357 kilometrů. V nabídce je také výkonnější verze s elektromotorem o výkonu 115 kW (156 k) a baterií o kapacitě 54 kWh (namísto 50 kWh). Dojezd této verze dosahuje až 406 km, nabití z 20 na 80 procent navíc slibuje již za 30 minut.

Video se připravuje ...

Evoluce hybridní verze i spalovacích motorů

Evolucí však prošla i Corsa se spalovacími motory, která se stala prvním modelem značky s mild-hybridní motorizací. Nový 1,2litrový turbem přeplňovaný motor je kombinován s 48voltovým hybridním systémem a nabízí výkon 74 kW (100 k) nebo 100 kW (136 k). V obou případech je ale motor kombinován s novou šestistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou.

V tiskové zprávě automobilka dodává, že nové mild-hybridní motory v budoucnu doplní širokou škálu úsporných variant pohonu, od vysoce účinných spalovacích motorů až po plně elektrickou Corsu Electric.

Doporučujeme

Témata
Avatar - twistedTSD
25. 5. 2023 16:39
Re: Moc pekne
Neřekl bych. 208 už když nemá top LED světla, tak to designu hodně výrazně ubere. Naproti tomu Corsa je ve všech specifikacích klasický Němec, který neurazí.
Avatar - Emel
25. 5. 2023 13:01
Re: Moc pekne
Viz výše - vyšperkovaná Corsa dejme tomu... 208 mi přijde pořád hezčí, ale ne o moc. Jakmile ale zůstaneš při konfiguraci více při zemi, stane se z Corsy šedá myš, zatímco 208 je i v tom základu koukatelná.
Avatar - Emel
25. 5. 2023 13:00
Re: Opel
Přijde mi, že u těch Fabií to takový kontrast není. U Corsy je trošku problém, že ta karoserie je taková buclatá... a když se to nevyšperkuje, tak to najednou vypadá tak nějak neforemně:
https://img.tipcars.com/…sa-1-2-turbo.jpg
25. 5. 2023 08:34
Re: Opel
sedi, na fotkách parádne a keď k nám začali chodiť do firmy tak naozaj ľahko prehliadnuteľné obyčajné auto. Na druhej strane...toto platilo aj pri fabiach/rapidkach vo výbavach, čo sme kupovali doteraz.
Avatar - lamal
25. 5. 2023 08:29
Re: Facelift dobrý, ale...
Silnejsie 1.2THP s mildhybridom a manualom by mohol byt sweetspot pre fešnú korzičku...
Zvedavy som na tu novu dvojspojku, to je celkom odvaha i ked.... DSG sa nepostaralo u vysoku laťku to je fakt