Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový šéf Bentley přichází od Porsche, stál za 918 Spyder

Marek Bednář
Diskuze (0)

Frank-Steffen Walliser stál u Porsche za hypersportem 918 Spyder a pracoval i na legendární 911. Otěže Bentley převezme od července.

Březnový odchod Adriana Hallmarka z pozice generálního ředitele značky Bentley do konkurenčního Aston Martinu byl poněkud nečekaný a automobilka za něj neměla hned náhradníka. Nyní už se ví, že jím bude Frank-Steffen Walliser, dosavadní šéf vývoje vozidel značky Porsche.

Video se připravuje ...

Walliser k Porsche nastoupil v roce 1995 a v průběhu let mimo jiné vedl produktové řady 911 a 718 či šéfoval divizi motosportu. Pozici šéfa vývoje vozidel zastával od roku 2022. „Bentley získává ve Franku-Steffenu Walliserovi zkušeného inženýra s významnými produktovými a technologickými zkušenostmi,“ řekl Gernot Döllner, šéf značky Audi, pod niž Bentley spadá.

„Tým v Crewe ukázal působivý výkon v posledních několika letech. Probíhající transformace automobilového průmyslu bude náročným úkolem i pro Bentley, ovšem úkolem, kterého se s týmem rád zhostím. Jsem přesvědčen, že Bentley bude i nadále nastavovat standardy v luxusním segmentu,“ komentoval změnu svého působiště Walliser.

Marek Bednář
Diskuze (0)

Doporučujeme