Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Shelby Super Snake Speedster je exkluzivní kabrio s výkonem 825 koní

Ondřej Mára Ondřej Mára 15. 3. 2021 • 06:20
33
5
Zobrazit náhledy (33)
Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake Shelby Super Snake

Exkluzivní dvousedadlový Shelby bez střechy vznikl jako limitovaná edice k výročí nedožitých 98 narozenin Carrolla Shelbyho.

Společnost Shelby American se pochlubila další limitovanou edicí upraveného Mustangu, který na ulicích rozhodně nepřehlédnete. Speciální Super Snake Speedster je totiž dvoumístný vůz bez střechy, jehož design měl být inspirován závodními speedstery z padesátých let. Potkat ho na ulici ovšem nebude tak snadné, neboť jeho výroba bude s ohledem na oslavy nedožitých osmadevadesátých narozenin Carrolla Shelbyho omezena na pouhých 98 kusů.

Stejně jako standardní Super Snake, i Speedster se může pochlubit výrazným bodykitem. Hned na první pohled tak zaujme například agresivnějšími nárazníky, vyšší kapotou s nasávacími otvory, vystouplými blatníky, decentním spoilerem, atd. Zkrátka tradiční Shelby Super Snake.

Od běžných Mustangů ve verzi kabriolet se však Shelby Super Snake Speedster odlišuje speciálním „hardtopem“ nad zadními sedadly. Ten je navíc vybaven dvojicí výrazných oblouků za hlavovými opěrkami předních sedadel, což vozu přidává na sportovnosti a podtrhuje vzhled speedsteru. Ve světě Mustangů se jedná o poměrně neobvyklou konverzi.

Pod přifouklou kapotou se ukrývá tradiční 5,0litrový motor V8 Coyote, který je ovšem přeplňován kompresorem značky Whipple. Díky komplexním úpravám tak motor nově nabízí nejvyšší výkon až 825 koní a akceleraci z 0 na 96 km/h v čase okolo 3,5 sekundy. Zákazníci si navíc mohou vybrat mezi upravenou manuální a automatickou převodovkou.

Kromě toho došlo také na úpravu podvozku. Super Snake Speedster by měl mít unikátní pružiny, poloosy a zadní stabilizátor, volitelně je však dostupný i speciálně naladěný okruhový podvozek Penske. V podbězích jsou 20“ kola obutá do speciálních pneumatik pro výkonné vozy. O brzdění se pak starají brzdy Brembo s 6pístkovými brzdiči vpředu a 4pístkovými brzdiči vzadu.

Shelby Super Snake Speedster zkrátka dělá svému jménu čest a rozhodně bude zábava usedat za jeho volant. Vzhledem k provedeným úpravám a edici limitované na 98 kusů je ovšem jasné, že ani tahle sranda nebude zrovna zadarmo. Klasický kabriolet Shelby Super Snake začíná na částce 133.785 dolarů, konverze na čistě dvousedadlový model pak přijde na další 4.995 dolarů.

Za tenhle exkluzivní Speedster tak zákazníci budou muset z kapsy vytáhnout minimálně 138.780 dolarů, což je asi 3.042.000 Kč. Shelby je sice exkluzivní záležitost a nabízí i záruku na 36.000 mil (zhruba 58.000 km), pro srovnání se však sluší dodat, že vrcholný Shelby GT500 startuje v zámoří od částky 72.900 dolarů (přibližně 1.598.000 Kč).

Doporučujeme

Témata
Avatar - white label
16. 3. 2021 12:42
Re: Pěkné
Nemáš zač..., je to hlavně tvoje "zásluha".
15. 3. 2021 18:27
Re: Pěkné
Díky moc.
Avatar - white label
15. 3. 2021 17:35
Re: Pěkné
Buze rant možné ne, ale "vůl" (diskusně) určitě...
15. 3. 2021 14:58
Pěkné
nejsem buze rant
15. 3. 2021 14:58
Pěkné
nejsem ***..