Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový supersport z Itálie slibuje řidičský návrat do 90. let. Anomalya využívá techniku Porsche

Jan Zajíc Jan Zajíc 11. 1. 2022 • 17:32
31
6
Zobrazit náhledy (31)
Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya Sly garage factory Anomalya

Vypadá to, že Itálie dá světu další sportovní auto. Tamní společnost Sly Garage totiž představila novinku jménem Anomalya.

Cílem konstruktérů přitom bylo postavit auto, které vrátí do řízení čistou radost. Výrobce dokonce hovoří o návratu do devadesátých let.

Výchozí technika přitom vypadá slibně: nejdůležitější díly a prvky totiž pocházejí od Porsche. Jde například o části podvozku a pohonné ústrojí. Motor s převodovkou mají původ u Boxsteru generace 986 z let 1996 až 2004, konkrétně dokonce u verze S s 3,2litrovým plochým šestiválcem, který v nejsilnější evoluci poskytoval nejvyšší výkon 190 kW.

Boxer by měl být umístěn stejně jako v Boxsteru, tedy uprostřed. A pohánět bude zadní kola. Zajímavě pak vypadá pohled na hmotnost: výrobce slibuje pouhých 1.080 kilogramů, takže atmosféricky plněný šestiválec nebude mít mnoho práce.

Zrychlení z klidu na stovku by ostatně mělo zabrat pouhých 4,4 sekundy. Maximálka by měla činit 270 km/h.

Je jasné, že Anomalya bude malosériovou specialitkou, do velké míry vyráběnou ručně. Kolik aut ve společnosti Sly Garage plánují vyrobit a kdy chtějí s produkcí začít, však zatím bohužel nevíme. A neznáme ani cenu.

Související články

Témata
Avatar - Barry Lyndon
12. 1. 2022 12:39
Re: Outsourcing
Asi tak, vypadá to jako když si Indové vyrábějí Lamba z tuktuků...
Avatar - lyon667
12. 1. 2022 10:44
Od italského auta...
...bych očekával hlavně italský design. Tohle působí úplně jinak.
Avatar - Stejsn
12. 1. 2022 07:56
Tak to se
fakt moc nepovedlo :)
Avatar - KANKUNEN
12. 1. 2022 07:48
To je plasťák z 3d tiskárny?
Tak působí Viper nebo TM3.
Avatar - JFK
11. 1. 2022 22:47
Outsourcing
Tak nejen textilní vyrobu z Itálie přesunuli do Bangladéše, ale už i design studia jsou teď ve slumu s plechovýma chatrčema na predměstí v Dháce

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud