Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový světový rychlostní rekord pro elektrické motocykly stanoven

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 26. 9. 2019 • 23:31
3

Zef Eisenberg má na svém kontě řadu rychlostních rekordů a ten nejnovější stanovil za řídítky elektřinou poháněného motocyklu.

Zef Eisenberg se může pochlubit různými rychlostními rekordy. V loňském roce tento britský motocyklový závodník například stanovil rychlostní rekord pro jízdu s motocyklem na písčitém podkladu. Svůj jednostopý stroj tehdy rozjel na 322,4 km/h.

Nejnovější rekord tento jezdec stanovil s elektrickým jednostopým strojem, za jehož vývojem stojí University of Nottingham. Motocykl bez aerodynamicky tvarovaných kapot s čistě elektrickým pohonem dokázal podle GPS rozjet až na 317 km/h.

Hodnota samotného rekordu, která je průměrem rychlostí ze dvou jízd opačnými směry, je však těsně pod magickou hranicí 300 km/h a je to přesně 297,894 km/h. Při oficiálním měření jediného průjezdu pak dosáhl Zef Eisenberg s elektrickým motocyklem rychlosti 312,351 km/h.

Organizace FIM (Fédération Internationale de Motocyclisme) tento nový rychlostí rekord pro elektrické motocykly bez kapotáže oficiálně uznala a honba za jeho překonáním může začít. S ohledem na současný vývoj v oblasti pohonných systémů elektrických motocyklů můžeme očekávat, že první metou se stane vedle samotného překonání aktuální rekordu i oficiální pokoření 300 km/h.

Zdroj: MADMAX Race Team/Zef Eisenberg

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku