Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Odbory Škody Auto: Výroba se rozbíhá bez problémů

ČTK ČTK 1. 5. 2020 • 10:39
41
3
Zobrazit náhledy (41)
Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda

Výroba v automobilce Škoda Auto se po jejím pondělním obnovení po odstávce kvůli pandemii koronaviru rozbíhá podle odborů firmy bez problémů.

Náběh je ale pomalejší než třeba po celozávodní dovolené. Problém je například v tom, že zahraniční pracovníci se nemohli vrátit do práce. Bez polských pendlerů se například závod v Kvasinách na Rychnovsku nedostane přes 70 procent původní výroby, uvedl dnes týdeník Škodovácký odborář.

"Lidé se nám rozprchli do různých koutů země i za hranice. Máme například velký problém s pendlery, a to nejen v Kvasinách, ale i v Mladé Boleslavi," řekl odborový předák Jaroslav Povšík. Firma bude podle něj platit polským pracovníkům testy na covid-19, který musí předložit, aby mohli přejet hranice.

Návrat do stavu před krizí podle odborů potrvá ještě dlouho. Záviset bude mimo jiné na okolních státech nebo na fungování logistiky materiálu a dílů. "Jsme závislí na platformách postavených od dodavatelů a z koncernu Volkswagen. Jednotlivé díly si v rámci koncernu VW přerozdělujeme," řekl Povšík.

Návrat k původní produkci bude závislý také na poptávce po vozech. "K normálu se pravděpodobně budeme vracet ještě příští rok, když to dobře půjde, ale v každém případě už budeme ve všem trochu jiní," uvedl Povšík.

Na budoucnosti firmy jsou závislá i pracovní místa. Ve Škodě jsou podle odborů nastavené mechanismy, aby kmenoví zaměstnanci nemuseli být propouštěni. Jde například o přesuny na jiná pracoviště. "V každém případě na kmenový personál nesáhneme, nikdy jsme to neudělali a ani neuděláme," řekl Povšík.

Škoda pro své zaměstnance zajistila možnost testování protilátek v krvi. Zaměstnanci budou v případě zájmu testováni zdarma v odběrové ambulanci polikliniky Škoda.

Odstávka výroby trvala téměř šest týdnů, zaměstnanci se vrátili na pracoviště v pondělí v 6:00. Obnovení výroby doprovází více než 80 hygienických opatření. Zpočátku bude firma fungovat na dvě směny místo standardních tří, vypustí se noční směna.

Škoda Auto zastavila kvůli koronaviru výrobu 18. března večer. Odstávku několikrát prodloužila. Firma loni dodala do celého světa 1,24 milionu aut. Zaměstnává téměř 39.000 zaměstnanců, z toho v ČR téměř 34.000 lidí. Škoda Auto je v Česku stěžejní firmou, má subdodavatele z celé republiky. Podle Sdružení automobilového průmyslu představuje Škodovka pro mnoho českých dodavatelů pětinu až 30 procent jejich produkce, odstávka je tak značně zasáhla.

Související články

Témata
Avatar - pradeda777
2. 5. 2020 10:29
Re: To nemuze byt pravda
...že mě to vzhledem k "úrovni" vedoucích činitelů odborů vůbec nepřekvapuje.... :-!
1. 5. 2020 22:20
To nemuze byt pravda
To nemuze byt pravda.
Pred par dny tady byl clanek https://www.auto.cz/…zet-chaos-134195 Odbory Škoda Auto: Obnovení výroby bude provázet chaos.

Takze kdyz to provazi chaos, tak to nemuze byt bez problemu.
Anebo pokud je to bez problemu, tak neni chaos.
Budto jedno nebo druhy, oboji to byt nemuze.

Does not compute! Does not compu..##^^*+#} Boooooom!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku