Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ojetý Ford Focus IV: Sám bych si koupil…

Martin Vaculík
Diskuze (8)

A jaké auto by sis koupil sám, když jsi tak chytrej? Na asertivně míněnou otázku má autor textu jednoduchou odpověď: Ford Focus čtvrté generace, vyráběný od dubna 2018.

Současná, čtvrtá generace Fordu Focus se představila ke 20. výročí celé modelové řady. Historie výjimečného modelu se začala psát v roce 1998. Fordu se tehdy podařilo objevit nezaměnitelný design a povýšit své už dříve ceněné podvozky na úroveň, nad níž zůstával rozum stát. Takovou kombinaci přesného řízení, přilnavosti v zatáčkách i komfortního odpružení svět do té doby nepoznal, k tomu to bylo auto prostorné, praktické a i s menšími motory živé. Bohužel dnes tyto vozy skoro nepotkáte – slabá byla jejich protikorozní ochrana a benzinové motory řady Sigma (1,4 a 1,6) si rychleji než agregáty od VW došly k opravám, do kterých se už nechtělo majitelům a vlastně ani servisům. Řeč je zejména o seřizování ventilových vůlí celými hrníčkovými zdvihátky přesného rozměru s náklady kolem 20.000 Kč na jeden motor, zatímco u volkswagenů dělá totéž samočinně hydraulika.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Martin Vaculík
Diskuze (8)

Doporučujeme

Avatar - Ja Prvni 123
26. 4. 2022 12:41
Premium je nevalné napsaný článek o ojetine?
Tak to asi bude brzy doména autocz na prodej.

:-!
20. 4. 2022 14:23
premijum
Tak jestli v premijum článku bude srovnávací test alespoň 5 modelů, kde bude podrobný technický rozbor měření zrychlení, spotřeby na různých okruzích, rozměry všeho možného a nemožného, ceny náhradních dílů, rozpočty servisních prohlídek, fotogalerie detailů, podrobná videa a na závěr podrobné vyhodnocení, kde pokaždé nevyhraje škodofka, tak možná za to zaplatím.
20. 4. 2022 07:25
Re: Peníze z reklam...
To je přesně ono, připlatíš si za kvalitu, ale tu tady zrovna nenajdeš. Tak proč platit za to samé, co tu redaktoři předvádí? Jinak reklam tu opruzuje asi miliarda ;-)
Avatar - curwasportiva
19. 4. 2022 16:49
PREMIUM?
Já myslel, že Apríl už byl vy vtipálci :-[] :-[] :-[] :-[]
19. 4. 2022 15:14
Re: Peníze z reklam...
ta sedla :-) :-) :-)