Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Omlazený Mercedes CLA a CLA Shooting Brake oficiálně: Decentní změny v designu, výkonnější hybrid a nová generace MBUX

Dominik Kovář Dominik Kovář 18. 1. 2023 • 05:50
33
7
Zobrazit náhledy (33)
Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA Shooting Brake Mercedes-Benz CLA Shooting Brake Mercedes-Benz CLA Shooting Brake Mercedes-Benz CLA Shooting Brake Mercedes-Benz CLA Shooting Brake Mercedes-Benz CLA Shooting Brake Mercedes-AMG CLA Mercedes-AMG CLA Mercedes-AMG CLA Mercedes-AMG CLA Mercedes-AMG CLA Mercedes-AMG CLA Mercedes-AMG CLA Mercedes-AMG CLA Mercedes-AMG CLA Mercedes-AMG CLA Mercedes-AMG CLA Mercedes-AMG CLA Mercedes-AMG CLA Mercedes-AMG CLA Shooting Brake Mercedes-AMG CLA Shooting Brake Mercedes-AMG CLA Shooting Brake Mercedes-AMG CLA Shooting Brake Mercedes-AMG CLA Shooting Brake Mercedes-AMG CLA Shooting Brake Mercedes-AMG CLA Shooting Brake Mercedes-AMG CLA Shooting Brake

Model v rámci modernizace prošel několika změnami - decentními ve vzhledu, zásadnějšími v technologiích.

Druhou generaci populárního kompaktního sportovního sedanu CLA a elegantního kombíku CLA Shooting Brake představil Mercedes na začátku roku 2019. Po čtyřech letech nastává čas na omlazení modelu. 

Po stránce exteriéru se u modernizace modelu CLA neočekávaly žádné zásadní změny. Přepracován je přední nárazník a maska chladiče s hvězdicovým vzorem. Sportovní charakter nyní potvrzuje výraznější zadní difuzor. Mezi nové barvy laku patří modrá spectral a modrá hyper (exkluzivní barva pro modely CLA). U disků kol mají zákazníci nově na výběr ze tří dalších designů o velikosti devatenáct palců. 

Uspořádání digitálního kokpitu a infotainmentu v jeden panel si modely CLA nadále ponechávají. Volitelně jsou oba displeje k dispozici o velikosti 10,25 palců se širokoúhlým vzhledem. Nový volant je již ve standardní výbavě potažen kůží Nappa. Novinkou je možnost mít volant v umělé kůži ARTICO. Interiér nově vylepšují také dekorace tmavého karbonu, hnědého lipového dřeva nebo hnědé mikrovlákno MICROCUT, které je k dispozici pouze pro výbavu AMG Line. Výbava AMG bude zároveň poprvé nabízet vyhřívání volantu. 

Sériová sedadla jsou komfortní v kombinaci umělé kůže ARTICO s černou látkou. V základní verzi je mimo černé barvy sedadel k dispozici šalvějově šedá. Ve vyšší řadě Progressive je navíc k dispozici béžová macchiato a u AMG Line si můžete vybírat hned z pěti barev čalounění - černá, šalvějově šedá, hnědá bahia, červená/černá a titanově šedá s perletí/černá. 

Modernizovaný model je vybaven nejnovější generací multimediálního systému MBUX. V novém systému jsou nabízeny tři styly zobrazení - Classic, Sporty a Discreet. Ve spojení s novou generací MBUX nabízí zvukový systém Burmester rozšíření o technologii Dolby Atmos, která přesněji a detailněji rozprostírá zvuk do prostoru interiéru. 

Hlasový asistent má být ještě schopnější. Některé akce bude možné spustit bez vyslovení “Hej, Mercedesi”, bude vysvětlovat některé funkce vozidla a nabídne audioprůvodce Tourguide. Při aktivování tohoto průvodce vám Mercedes nabídne fakta o více než 3000 zajímavých místech v okolí německých dálnic. 

Nové modely CLA obdrží také vylepšený paket Driver Assistance Package. Nově tento asistent podporuje podélné parkování a nabízí 360stupňovou vizualizaci pomocí 3D snímků díky kameře. 

Všechny zážehové motory jsou u modelu CLA nyní elektrifikované čtyřválce se sedmi nebo osmistupňovou automatickou převodovkou DCT. Vozy s mild-hybridní technologií disponují 48voltovou baterií, což podporuje agilitu při rozjezdu s výkonem vyšším až o 10 kW. U plug-in hybridních verzí 250 e byl navýšen dojezd a výkon elektromotoru o 5 kW. Vylepšené je taktéž nabíjení střídavým proudem, které místo dosavadních 7,4 kW dosahuje hodnoty 11 kW.

Vstupní branou do světa zážehových motorů jsou u modelu CLA nadále 1,3litrové čtyřválce s označením 180 (100 kW) a 200 (120 kW), zatímco 2,0litrové verze 220 (140 kW) a 250 (165 kW) jsou výhradně k dispozici s pohonem všech kol 4MATIC. Vznětové motory pokračují s 2,0litrovým čtyřválcem ve verzích 180 d (85 kW), 200 d (110 kW) a 220 d (140 kW).

Změnou si prošly taktéž ostré modely AMG. Přepracovaná jsou přední i zadní světla včetně specifické masky chladiče pro modely AMG. Model 35 je vybaven 48voltovou baterií a řemenem poháněným startérem, který poskytuje dočasné zvýšení výkonu o 10 kW (14 koní), jak je tomu u jiných modelů AMG. 

Video se připravuje ...

Model 45 se může pro změnu pyšnit novou edicí AMG Street Style. Edice je vyvedena v MANUFAKTUR barvě šedá mountain magno s bočními fóliemi s logy AMG a vzorem AMG ve stylu šachovnicové vlajky, které podtrhují agresivitu nejvýkonnějšího modelu CLA společně s oranžovými akcenty. Součástí edice je aerodynamický paket AMG a pakety AMG Night I/II. Interiér navazuje spojením černých sedadel AMG Performance s oranžovými švy. 

Po výkonnostní stránce zůstávají všechny AMG modely na svém. Mercedes-AMG CLA 35 a CLA 35 Shooting Brake tak s 2,0litrovým čtyřválcem nadále dosahuje výkonu 225 kW (306 koní), zatímco modely CLA 45 S a CLA 45 S Shooting Brake mají výkon 310 kW (421 koní).

Doporučujeme

Témata
Avatar - Allo
23. 1. 2023 07:42
Re: Hah
90% cla co jsem viděl byla 220d, sem tam 200,
Cla 180 jsem viděl jen jednou.. takže nesouhlasím
19. 1. 2023 16:07
Re: Decentné zmeny
Je skoda, ze Acko je zrusene.
19. 1. 2023 13:41
Motory
Zda se mi to, nebo tohle auto ma normalni motory? Ctyrvalce, benziny, diesely (mild bybrid mi neva), ctyrkolky … se dneska jeden i podivi :-!
Avatar - iudex
19. 1. 2023 08:58
Decentné zmeny
Decentné zmeny (rozumej: minimálne), ale i tak budú dôvodom na výrazný nárast cien. Tak to bolo pri facelifte Áčka, kde napr. model 45AMG zdražil o rovných 6000 eur (cca. 150t Kč). :-(
Avatar - iudex
19. 1. 2023 08:53
Re: Hah
Ja myslím, že áno, CLA vídavam najčastejšie v základných motorizáciách. Inak pre zaujímavosť v Amerike je základnou motorizáciou 250ka.