Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Opel chystá do roku 2021 osm elektrifikovaných novinek. Víme, které to budou

David Bureš David Bureš 31. 10. 2019 • 05:36
31
Zobrazit náhledy (31)
Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Opel Corsa-e Opel Corsa-e Opel Grandland X Hybrid4 Opel Grandland X Hybrid4 Opel Grandland X Hybrid4 Opel Grandland X Hybrid4 Opel Grandland X Hybrid4 Opel Grandland X Hybrid4 Opel Grandland X Hybrid4 Opel Grandland X Hybrid Opel Grandland X Hybrid Opel Grandland X Hybrid Opel Grandland X Hybrid Opel Grandland X Hybrid Opel Grandland X Hybrid Opel Grandland X Hybrid Opel Grandland X Hybrid Opel Grandland X Hybrid Opel Grandland X Hybrid

Vedle elektromobilů pracuje Opel také na plug-in hybridech. Takové verze se dočká třeba příští generace Astry.

Opel se po začlenění do francouzské Skupiny PSA stal velkým propagátorem elektřiny. Už dříve německá automobilka oznámila, že do roku 2024 elektrifikuje kompletní své portfolio, tedy že od všech modelů nabídne hybridní nebo čistě elektrickou variantu. Nyní své budoucí plány upřesňuje.

Už do roku 2021 totiž chystá nabídnout hned osm elektrifikovaných modelů, tedy auta s hybridním nebo čistě elektrickým pohonem. „Toto portfolio produktů nám vytvoří vynikající pozici pro splnění budoucích ambiciózních cílů v Evropě,“ říká generální ředitel Opelu Michael Lohscheller.

První dvě elektrifikované novinky Opel už představil a pomalu se chystají na trh. Jedná se o čistě elektrickou verzi malého hatchbacku Corsa a plug-in hybridní variantu SUV Grandland X. Obě budou chtít zaujmout nejen hospodárným provozem, ale také jízdními schopnostmi. Corsa-e i díky výkonu 100 kW zrychlí z 0-100 km/h za 8,1 sekundy, zatímco Grandland X Hybrid4 bude díky spolupráci šestnáctistovky v dvěma elektromotory o kombinovaném výkonu 300 koní nejvýkonnější verzi v nabídce tohoto modelu.  

V příštím roce se pak dočkáme elektrické verze dodávky Vivaro, o rok později přijde také elektrická varianta jeho osobního sourozence, Zafiry Life. To dorazí rovněž elektrické verze modelů Combo a Combo Life.

Příští rok bude také ve znamení elektrické verze nástupce Mokky X, což by mělo být malé SUV ještě stylovější než to dnešní. Vedle toho se počítá i s plug-in hybridní variantou klíčového modelu v nabídce, Astry. Ta dorazí společně s novou generací tohoto kompaktu, která se v Rüsselsheimu začne vyrábět v roce 2021.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku