Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Už je jasno! Příští Opel Astra se bude vyrábět v domovském Rüsselsheimu. Co už o ní všechno víme?

David Bureš David Bureš 28. 6. 2019 • 11:18
43
7
Zobrazit náhledy (43)
Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra

Dnes Astra vzniká v polských Gliwicích a v anglickém Ellesmere Port. Nástupce se začne vyrábět v roce 2021 v německém Rüsselsheimu.

U Opelu je po přechodu z koncernu General Motors do Skupiny PSA pěkně živo. Vedení mělo za úkol snižovat náklady, aby se konečně dostalo z červených čísel, což se opravdu povedlo. Práce ale nekončí a i pro následující léta firma hledá způsoby, jak fungovat co nejefektivněji. To znamená třeba i přesun výroby jednotlivých modelů.

V tomto směru došlo na klíčový model v podobě Astra, když Opel konečně potvrdil, že se nová generace chystaná pro rok 2021 bude vyrábět v domovském závodě v německém Rüsselsheimu. Dnes přitom vůz vzniká v polských Gliwicích a v anglickém Ellesmere Port, přičemž se v minulých týdnech rovněž spekulovalo o tom, zda se její produkce nepřesune do Francie, kde by se vyráběla po boku technicky spřízněných modelů francouzských značek, konkrétně po boku Peugeotu 308.

Nakonec je ale všechno jinak a produkce Astry se přesune do Německa. Polský závod Gliwice se do budoucna přeorientuje na výrobu lehkých užitkových vozidel, právě počínaje rokem 2021 se tam začnou vyrábět velké furgony, typu Opelu Movano.

Naopak britský Ellesmere Port má v tuto chvíli budoucnost nejistou, hlavně kvůli brexitu hrozí jeho zavření. PSA zatím čeká na dohodu mezi Velkou Británií a Evropskou unií, pokud projde odchod Británie z unie hladce, Astra by se pro tamější trh mohla v anglickém závodě vyrábět i v příští generaci.

Opel již potvrdil, že příští generace Astra bude postavena na základech platformy EMP2 francouzské Skupiny PSA, ostatně tak, jak se očekávalo. Ta vedle přechodu na francouzské agregáty (tříválec 1.2 PureTech a turbodiesel 1.5 Blue HDi) umožní i příchod elektrifikované varianty, s níž se pro příští generaci počítá.

Spíše než o čistý elektromobil však v tomto případě půjde spíše o plug-in hybrid. Opel totiž následuje trend francouzských členů PSA, kdy elektromobil nabídne v malých segmentech a plug-in hybridy ve větších.

Co se týče konvenčních variant nadcházející Astry L, počítá se s nasazením nového čtyřválce o objemu 1,6 litru, který vyvíjí Opel pro celý koncern.  K dispozici bude i mildhybridní verze, pro níž techniku vyvíjí také německý výrobce.

Související články

Témata
30. 6. 2019 19:08
1.6 Turbo od Opelu
To je náhodou dobrá zpráva, že Opel vyvíjí “velký” benzin 1.6T pro celý koncern. Pugu/BMW to moc nešlo. Např pro P3008 to bude super motor. Naopak pro Astru/Corsu 1.2 Puretech bude sedět, i v atmo verzi je fajn ;-)
Avatar - pradeda777
29. 6. 2019 10:33
Plán dobrý a logický....
....snad jim to vyjde..... :-!
29. 6. 2019 06:41
Podľa mňa to urýchlia tak, ako VW Golf...
a hodia Astru na trh už koncom roka 2020 ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku