Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Osobnost roku podle časopisu Time? Američané vybrali vizionáře Elona Muska

ČTK ČTK 14. 12. 2021 • 14:12
49
21
Zobrazit náhledy (49)
Tesla Model S výroba Tesla Tesla Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Raketa Falcon Heavy společnosti SpaceX Raketa Falcon Heavy společnosti SpaceX Raketa Falcon Heavy společnosti SpaceX Raketa Falcon Heavy společnosti SpaceX Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Hyperloop One Hyperloop One Hyperloop One Hyperloop One Hyperloop One Hyperloop One Hyperloop One

Osobností letošního roku je podle časopisu Time všestranný vizionář Elon Musk, známý kromě jiného úsilím zapojit se do úspěšného dobývání vesmíru, včetně snu o kolonizaci Marsu.

Time vybírá osobnosti roku už 94 let. Loni za ně označil zvoleného amerického prezidenta Joea Bidena a zvolenou viceprezidentku Kamalu Harrisovou. O rok dříve vybral švédskou ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou. Bylo jí tehdy 16 let a byla nejmladším člověkem, jemuž se zatím tohoto ocenění dostalo.

"Nejbohatší muž světa nevlastní dům a v poslední době rozprodává jmění. Vypouští satelity na oběžnou dráhu a využívá Slunce. Řídí auto, které vytvořil a které nevyužívá benzín a sotva potřebuje řidiče. Lusknutím jeho prstu burza prudce stoupá nebo padá. Na každém jeho výroku visí armáda oddaných," charakterizuje Time letošní vybranou osobnost, která sní o dobytí Marsu.

Musk je zakladatelem a šéfem společnost SpaceX, jejíž rakety Falcon 9 a lodě Dragon dopravují náklad a lidské posádky na oběžnou dráhu kolem Země, včetně Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Vyvíjí také dopravní systém Starship-Super Heavy k přepravě více než sto tun nákladu najednou nebo až sta lidí při výpravách do hlubokého vesmíru. Buduje také satelitní síť Starlink, která má umožnit přístup na internet odkudkoli na Zemi.

Musk je také šéfem americké automobilky Tesla, řídí start-up Neuralink, který vyrábí mozkové čipy, a stojí v čele infrastrukturní firmy The Boring Company.

Time označením osobnost roku oceňuje lidi, kteří měli pozitivní či negativní vliv na největší události roku. V minulosti se osobností roku časopisu Time stali například i nacistický diktátor Adolf Hitler (v roce 1938, tedy ještě předtím než rozpoutal světovou válku) a sovětský diktátor Josif Stalin, ten dokonce dvakrát - v letech 1939 a 1942.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Barrichello
15. 12. 2021 09:51
Re: ....
Don´t worry, be happy, buddy :-) :-)
14. 12. 2021 16:56
Re: EtaLON
The-National-Aeronautics-and-Space-Administration
toomuch
PUSSYCAT

Ano, viz ty ;-)
14. 12. 2021 16:45
Re: ....
Dnes ti ide karta,Bariku :D :yes:
14. 12. 2021 16:32
Re: EtaLON
Viz. Šimpanz...
14. 12. 2021 16:30
Re: ....
tak sdružený rým už jsi Baryku zvládnul, co se posunout někam dál?
https://www.mojecestina.cz/…11002-druhy-rymu
zkus obkročný, já ti věřím:)