Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Papež František převzal hasičský MAN TGE pro Vatikán

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 11. 2019 • 18:44
4
2

Společnost MAN Truck & Bus prostřednictvím svého italského zastoupení darovala nové vozidlo MAN TGE s hasičskou nástavbou hasičskému sboru ve Vatikánu.

MAN TGE se poprvé představil v létě roku 2016 a je výsledkem spolupráce společnosti MAN Truck & Bus se značkou Volkswagen Užitkové vozy, což potvrzuje jeho vzhled i technika, kterou sdílí s aktuální generací modelu Volkswagen Crafter.

Společnost MAN Truck & Bus nabízí vozidla modelové řady TGE v řadě verzí od klasické skříňové dodávky přes valník až po podvozek s kabinou připravený pro montáž účelové nástavby. Právě posledně jmenované provedení s dvojitou kabinou se stalo základem hasičského vozidla pro Vatikán.

MAN TGE 6.180, k jehož pohonu slouží přeplňovaný vznětový čtyřválec 2.0 TDI v provedení biturbo s nejvyšším výkonem 130 kW (177 k) a točivým momentem 410 N.m, je osazen moderní hasičskou nástavbou, jejíž součástí je i centrálně nad kabinou posádky umístěné vodní dělo s kompletním ovládáním z místa řidiče.

Papež František novému hasičskému vozidlu požehnal během jeho slavnostního předání v první polovině letošního října. Vatikán bude nový MAN TGE využívat především v rámci protipožární ochrany heliportu, využívaného i při přepravě pacientů do dětské nemocnice Bambino Gesù v Římě.

Zdroj: MAN Truck & Bus

Související články

Témata
Avatar - Beefcake
13. 11. 2019 17:19
Re: GRETENKA NABOZENSKY
Sprava dna - CICERO nevygrcol nejaku radobyvtipnu spravu ako prvy. Jaj, tak nic.
Avatar - CICERO
13. 11. 2019 11:25
GRETENKA NABOZENSKY
OT DNE - GRETA THUNBERGOVA PLACHTI DOMU.... !!!

( a doufá, že stihne sojovými prdy zamořit od 2-13 Prosince ekofašistickou konferenci v Madridu)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku