Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Peugeot 508 Sport Engineered přijíždí jako ostrý plug-in hybrid s výkonem 360 koní

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 25. 9. 2020 • 06:36
14
36
Zobrazit náhledy (14)
Peugeot 508 Sport Engineered Peugeot 508 Sport Engineered Peugeot 508 Sport Engineered Peugeot 508 Sport Engineered Peugeot 508 SW Sport Engineered Peugeot 508 SW Sport Engineered Peugeot 508 SW Sport Engineered Peugeot 508 SW Sport Engineered Peugeot 508 SW Sport Engineered

Nejrychlejší sériové auto, jaké jsme kdy vyrobili, pyšní se francouzský Peugeot při představení nové 508 Sport Engineered. K výkonu 360 koní dopomáhá spalovací jednotka a dva elektromotory.

Peugeot nabídne ostrou verzi 508 Sport Engineered v obou karosářských variantách, tedy coby liftback i praktičtější kombík. Francouzi jsou na svůj výtvor obzvlášť hrdí a říkají, že při tvorbě výkonného auta nešli žádnou předdefinovanou cestou, ale řídili se vlastním dědictvím, vášní a know-how…

Srdcem vozu je přeplňovaná benzinová šestnáctistovka, která má sama o sobě 147 kW a 300 newtonmetrů točivého momentu. To však tvůrcům nestačilo a z vozu udělali plug-in hybrid vybavený dalšími dvěma elektromotory. Ten přední má 81 kW a 320 newtonmetrů, zadní pak 83 kW a 166 Nm. Tušíte správně, 508 Sport Engineered je čtyřkolkou vybavenou standardně osmistupňovou samočinnou převodovkou.

Protože čísla všech motorů nelze jednoduše sčítat, dostáváme se složitějším výpočtem na výkon 265 kW (360 k) a točivý moment 520 newtonmetrů. Získaná energie se ukládá do lithium-iontového akumulátoru s kapacitou 11,5 kWh, jež by dle metodiky WLTP měla vystačit na dojezd až 42 kilometrů na jedno nabití. V nejostřejším režimu dá elektrifikovaná novinka stovku za 5,2 sekundy, z 80 na 120 km/h zrychlí za tři sekundy a pokračovat může na elektronicky omezenou maximální rychlost 250 km/h. Na elektřinu zvládne vůz rychlost až 140 km/h.

Na nabíječce s výkonem 7,4 kW se baterie dobije za hodinu a čtyřicet pět minut, na wallboxu to potrvá nějaké čtyři hodiny a standardní domácí zásuvka bude potřebovat sedm hodin. Pro automobilku jsou důležité tabulkové parametry, které hovoří o 46 gramech CO2 na kilometr a spotřebě 2,03 litru.

Peugeot se kromě jiného chlubí i podvozkem naladěným na sportovní notu a přizpůsobeným plug-in hybridního pohonu. Kromě svižného svezení slibuje Peugeot i vysokou míru bezpečí. Nechybí armáda asistenčních a bezpečnostních systémů - adaptivní tempomat s funkcí stop/go, automatické nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu či noční vidění.

Sportovní verze se vyznačuje přepracovaným předním nárazníkem, jinou maskou chladiče či fóliemi se specifickými dekorativními prvky na bocích. Všimnout si můžeme i jiných koncovek výfuku a přehlédnout nelze ani dvacetipalcová kola obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport 4S. Novinka se vyrábí ve francouzském Mulhouse a na evropský trh dorazí v polovině října letošního roku.

Související články

Témata
Avatar - WinDiesel
26. 9. 2020 15:05
Re: Mluvit o této hybridní zoufalosti....
Zhůvěřilost.
Avatar - WinDiesel
26. 9. 2020 15:03
Re: Jó, tak to bude hit :D
A to vidíš správně, abys pořídil a provozoval auto na úkor ostatních daňových plátců?

Nebo jako v Norsku aby taková auta dotoval prodej "té hrozné fosilní ropy?"

??? Alespoň kdyby nebyli takoví pokrytci. Přírodní zdroje mají jako nikdo další na světě. A budou u nich jezdit PHEV a EV, busou čístí jako ten ječistší křišťál, hlavně když se baterky vyrobí v číně a ta "hrozná auta" se vyrobí daleko od jejich hranic ....

Hanba Norsku !!!!!!!!!!!!!!
Avatar - WinDiesel
26. 9. 2020 14:56
Re: Jó, tak to bude hit :D
Čóveče, to mne nenapadlo, deklarovaná spotřeba ............... 2,03
26. 9. 2020 10:40
Re: přitom
QV problem s prodeji nema.... na to jake je to auto tak se jich proda dost.... Giulia ma problem s prodeji beznych verzi...
26. 9. 2020 10:21
Re: Nevím nevím
.... jo jo, on ten Sup nějak funguje i při tom ždímání extrémního výkonu, přijde mi že to je sladěné fajn.... ale jak píšeš, ten pocit že to auto strašně trápíš + teda ten houpavý podvozek v kombinaci s tou hmotností.... to prostě na aktivní jízdu absolutně nefunguje.... je to prostě auto na ježdění ekologicky, pohodlně a rovně.... já jsem si ho za tím účelem koupil, takže jsem v pohodě, ale nepoučený kupující by se mohl divit ;-)
Články odjinud