Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Peugeot Cycles představuje horské elektrokolo s pořádným dojezdem

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 18. 10. 2019 • 07:21
8
12
Zobrazit náhledy (8)
Peugeot eM01 FS PowerTube Peugeot eM01 FS PowerTube Peugeot eM01 FS PowerTube

Peugeot eM01 FS PowerTube je nejnovějším příspěvkem francouzské značky do kategorie horských elektrokol pro jízdu ve skutečném terénu.

Peugeot vyrobil první jízdní kolo již v roce 1882. Začátkem devadesátých let dvacátého století pak vyráběl kolem 10.000 jízdních kol ročně a těsně před 1. světovou válkou dokonce až kolem 80.000 jízdních kol ročně. V roce 1926 došlo k osamostatnění výroby jízdních kol a motocyklů od automobilů.

Peugeot se tedy může pochlubit skutečností, že je jednou z nejstarších značek jízdních kol na světě, fungujících prakticky bez přerušení. Dnes má tato značka pestrou nabídku silničních, horských, městských a dětských jízdních kol, kterou doplňují městská a horská elektrokola.

Peugeot eM01 FS PowerTube se jako novinka staví na vrchol nabídky elektrických kol francouzské značky a v jejím označení „e“ znamená „elektrické“, „M“ je „Mountain“, zatímco „01“ má znamenat „high-end“, „FS“ je „Full Suspension“ a „PowerTube“ značí baterii integrovanou do rámu.

Pohonný systém tohoto nového elektrokola značky Peugeot Cycles vedle samotného jezdce využívá i elektromotoru Bosch Performance CX s točivým momentem 75 N.m. Ten pak bez šlápnutí do pedálů může kolu pomoci dosáhnout rychlosti 25 km/h. V rámu uložená lithium-iontová baterie má umožnit dojezd až 140 km bez dobíjení.

Peugeot eM01 FS PowerTube má vedle výkonů svého pomocného elektrického pohonného ústrojí vynikat i nízkou hmotností a odpružením 29palcových kol prostřednictvím špičkových komponentů značky RockShox, zajišťujících spolu s geometrií rámu vynikající obratnost a ovladatelnost kola i v náročném terénu.

Související články

Témata
18. 10. 2019 22:42
Re: Ty vole!
No veď tomu ani rozumieť nemusíš :)
Má to svoju klientelu, zrejme si na ebiku ešte nesedel... to je základ mudrovania na nete :D
A k článku: píšu, že Rockshox, na foto je ale pruženie Suntour.... motor starý Bosch CX... no Peugeot sa zase raz blysol :D
18. 10. 2019 14:45
Re: Ty vole!
Ja sa ich rozmachu až tak nečudujem. Jednak máš skupinu aktívnych seniorov, ktorým ebike umožňuje prejsť veľké vzdialenosti v členitom teréne bez toho, že by mali natrénované jak Sagan. A tiež nie každý má postavu vrchára. Ja bicyklujem dosť, ale s mojim typom postavy je sakra rozdiel isť po rovine a do kopca. Zatiaľ ebike nemám, ale pri ďalšej výmene ho budem určite zvažovať.
18. 10. 2019 13:34
Re: Bez šlápnutí?
Odborným redaktorům vesměs chybí základní technický rozhled. Nerozumí autům, nerozumí motorkám, kolům a vlastně ničemu co píšou. Jinak by nemohli vypouštět takové kraviny
18. 10. 2019 13:30
Re: Adrenalin.
No některé jezdí jen s kopce :-)
Avatar - Hammunasakra
18. 10. 2019 11:40
Re: Bez šlápnutí?
Jj nekvalitní počítačový překlady = to na ACZ bohužel neni výjímka

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku