Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Peugeot opouští dlouholetý úspěšný šéfdesignér. Nahradí ho tvůrce zajímavých konceptů

David Bureš David Bureš 28. 7. 2020 • 04:41
56
5
Zobrazit náhledy (56)
Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-Legend Peugeot e-legend Peugeot e-legend Peugeot e-legend Peugeot e-legend Peugeot e-legend Peugeot e-legend Peugeot e-legend Peugeot e-Legend

Novým ředitelem designu značky Peugeot se stává Matthias Hossann, který je považován za jednoho nejnadanějších designérů své generace.

Tento týden je v automobilovém světě ve znamení změn na pozicích designérů. V pondělí bylo oficiálně potvrzeno, že dlouholetý šéfdesignér Seatu Alejandro Mesonero-Romanos přechází ke konkurenčnímu Renaultu. Nyní pak končí další dlouholetý ředitel designu, je jím Gilles Vidal, který vedoucí pozici u značky Peugeot opouští po dlouhých deseti letech.

Gilles Vidal na pozici ředitele designu značky Peugeot nastoupil v roce 2010, před tím pracoval pro Citroën, pro něž navrhoval koncepty. Celkem strávil u koncernu PSA více než 20 let, přičemž měl primární vliv na současný designérský styl značky Peugeot.

Na pozici ředitele designu Peugeotu ho od 28. července nahradí jeho stávající podřízený Matthias Hossann. Čtyřicetiletý designér byl od roku 2013 zodpovědný za koncepci budoucího designu vozů značky Peugeot, pracoval tudíž hned na několika nedávných konceptech, jako byl například e-Legend v roce 2018. Zodpovídal také za  předprojektový design vozů značky včetně nejnovějších modelů 208 a 2008.

video

Hossann tak v nové funkci přechází od strategické vize designu značky Peugeot k realizaci stylu sériových modelů. Za úkol tak bude mít podpořit dynamiku značky pro nadcházející roky.

„S velkou radostí svěřuji tento post jednomu z nejnadanějších designérů své generace, který již ovlivnil budoucnost značky Peugeot a od této chvíle bude moci uplatnit svůj talent ve prospěch jejích zákazníků,“ komentuje tuto personální změnu Jean Pierre Ploué, šéfdesignér Skupiny PSA.

Matthias Hossann strávil u PSA celou svoji profesionální kariéru. Jeho talent objevilo středisko vyhledávání talentů Design centra Skupiny PSA. Po vystudování vysoké školy Design Strate tak v roce 2002 začal pracovat přímo ve francouzském koncernu. Zastával různé funkce, přičemž se podílel na projektech pro všechny značky skupiny PSA. 

Odchod Vidala z funkce Peugeot nijak nevysvětluje. V oficiálně tiskové zprávě o Hossannově nástupu dokonce není ani Vidalovi obligátně poděkováno za jeho dosavadní práci, což naznačuje, že tato personální změna mohla být náhlá. Francouzská média nicméně píší o tom, že zcela opouští Skupinu PSA. Nabízí se tak jeho přechod ke konkurenci. Volné místo je třeba u Seatu, kterého po devíti letech na postu ředitele designu opustil Alejandro Mesonero-Romanos. Nebo Vidala uvidíme na jiném postu? Pokud už nemá svoje místo jisté, o nabídky určitě nebude mít nouzi, za svoji práci pro Peugeot je hojně oceňován.

Související články

Témata
3. 8. 2020 20:35
.........
v psa ubehlo mnoho personal zmen.. vacsinou dosadeni nemci na veducich poziciach....
mam obavy... 8-s
29. 7. 2020 08:36
Kéž by tento pán...
...dostal od vedení PSA svolení poslat nesmyslný i-Cospit se šišatým volantíkem do propadliště automobilové historie... ;-\ Peugeot by díky tomu zase stal koupitelnou značkou. ;-)
Avatar - KANKUNEN
29. 7. 2020 06:44
To je nadějné
třeba se podaří upravit budíky a volant, protože jinak má v současnosti Peugeot nejhezčí design. Třeba zadní lví drápy je nejlepší světelný podpis.
28. 7. 2020 22:39
Sláva.
Tak snad pak frantíci konečně vyrobí hezký auto. Do teď to je hrůza. Pak se to snad začne konečně prodávat.
Avatar - _Karel_
28. 7. 2020 20:59
Škatulata
Snad odešel sám, a není to podobná idiocie, jako vyhození úspěšného šéfa Škody. Protože jestli něco Peugeotu šlape, tak design.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud