Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pininfarina expanduje se svým elektrickým supersportem do USA. Je o něj velký zájem

24. 1. 2022 • 14:16
44
3
Zobrazit náhledy (44)
Pininfarina Battista Pininfarina Battista Pininfarina Battista Pininfarina Battista Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario" Pininfarina Battista "Anniversario"

Pininfarina Battista je elektrický supersport, který bude vyroben v limitované edici 150 kusů a nabízen v USA, Evropě, Asii a Středním Východu. Nyní je oficiální prodej tohoto supersportu rozšířen o americká města Chicago a Los Angeles.

S nástupem dvou nových prodejců už tak má v Severní Americe Pininfarina celkem devět zastoupení. Dalších šestnáct prodejců je rozděleno po ostatních, výše zmíněných kontinentech. Vybraní obchodní partneři splnili náročné podmínky v řízení prodeje a servisu luxusních vozů. Podle neoficiálních informací by pak mělo být určeno 50 kusů pro Severní Ameriku, 50 kusů pro Evropu a 50 kusů pro Asii společně se Středním Východem.

Ačkoliv byl supersport představen již v roce 2019, v Itálii začne jeho výroba teprve letos na jaře. Výrobce zmiňuje, že k dispozici je až 128 milionů kombinací, takže každý z modelů bude vskutku unikátní. Pininfarina navíc zákazníkem zvolenou kombinaci z nabídky automaticky vyřadí, je tedy nemožné, aby byl jakýkoliv ze 150 chystaných modelů duplikován. Zákazníci Pininfariny budou těžit z možnosti bezdrátových aktualizací softwaru bez ohledu na to, kde se zrovna s vozem nachází, a to včetně osobní technické podpory kdekoliv na světě.

V květnu 2020 přišla Pininfarina se speciální, luxusnější edicí Battista Anniversario v pěti exemplářích, které byly ihned rozebrány. V přepočtu za více než 62 milionů korun za jeden model. Není se čemu divit, 40 % objednávek na tento supersport bylo přijato ještě před oficiálním představením vozu.

A jaké má vlastně tento elektrický supersport parametry? Battista má čtyři elektromotory, 1900 koní, 2300 Nm a zrychlení z nuly na sto pod dvě vteřiny. Maximální rychlost přesáhne 350 km/h. V případě elektromobilu nás samozřejmě zajímá i dojezd. Při baterii od Rimacu o kapacitě 120 kWh je očekávaný dojezd stanoven na 500 km. Battistu bude možné při rychlonabíjení nabíjet výkonem až 180 kW.

Autor: Dominik Kovář

Související články

Témata
Avatar - Roland Von Wagen
24. 1. 2022 20:55
Re: ok
No, že si ho někteří vystaví ve vitríně, je docela pravděpodobné ;-)
24. 1. 2022 19:15
Re: ok
Předpokládám, že když někdo vytasí víc jak 62 míčů, tak ví proč a co s tím autem bude dělat.

Klidně ať si ho třeba postaví do obýváku.
24. 1. 2022 17:01
ok
...technologia ..super auto krasa....ale kam snim jazdit???...nepouzitelne zial... :-( :no:
Články odjinud