Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pininfarina už zkouší 1900koňovou Battistu na okruhu. Elektrický supersport dorazí ještě letos

Jan Zajíc Jan Zajíc 15. 2. 2020 • 19:05
11
Zobrazit náhledy (11)
Pininfarina Battista Pininfarina Battista Pininfarina Battista Pininfarina Battista Pininfarina Battista Pininfarina Battista

Slavná společnost Pininfarina chce v letošním roce rozběhnout produkci elektrického supersportu jménem Battista.

Vývoj má na starost René-Christopher Wollmann, který do Pininfariny přestoupil z Mercedes-AMG, kde dohlížel především na projekt hypersportu Mercedes-AMG One. Zajímavé také je, že Pininfarině pomáhá i bývalý jezdec formule 1 Nick Heidfeld.

Aktuálně firma důkladně zkouší testovací muly. A jde to prý dobře. Wollmann si pochvaluje také práci v aerodynamickém tunelu, díky níž v Pininfarině mohli provést drobné úpravy designu právě s ohledem na aerodynamiku. Dokonce prý našli řešení, díky kterému se podaří nabídnout delší dojezd, než bylo původně v plánu.

Battista má dorazit s pohonným ústrojím od společnosti Rimac, které zahrnuje čtyři elektromotory o kombinovaném výkonu okolo 1900 koní a točivém momentu 2300 N.m.

Pininfarina kromě toho slibuje akceleraci z klidu na 100 km/h pod 2 sekundy a maximální rychlost přes 350 km/h. Elektrická energie má být uložena v baterii s kapacitou 120 kWh.

Ještě v první polovině letošního roku Pininfarina nabídne svezení vybraným potenciálním zákazníkům, první produkční vůz plánuje dodat na konci roku.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud