Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Podívejte se do zákulisí příprav 24 hodin Le Mans objektivem Martina Straky

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 8. 6. 2018 • 08:38
101
1
Zobrazit náhledy (101)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Přípravy na letošní čtyřiadvacetihodinovku Le Mans jsou v plném proudu, přímo na místě mapoval úvodní testy komentátor a fotograf Martin Straka.

Samotný podnik 24 hodin Le Mans na okruhu La Sarthe sice odstartuje až příští víkend, už nyní je ale na trati a v jejím okolí hodně rušno. Minulý čtvrtek se tu odehrály technické a administrativní přejímky, v neděli pak jednotlivé posádky využily příležitost k testovacím jízdám rozděleným do dvou čtyřhodinových slotů.

Velkým favoritem na zisk vítězství je Toyota, ale z předchozích let dobře víme, jak dokážou jednotlivé aspekty náročného závodu zamíchat pořadím. Jedno je jisté: letošní startovní listina je plná atraktivních závodních jmen. Zajímavou tváří je třeba Fernando Alonso, dvojnásobný šampion Formule 1, jenž letos kromě této soutěže absolvuje i WEC. A daří se mu, vždyť první závod v Belgii jeho posádka ovládla a Španěl byl nejrychlejší i během testů na Le Mans.

Ale soutěž letos bude plná jmen, která z F1 můžeme znát. Namátkou vzpomeňme Sébastiena Buemiho, Kazukiho Nakadžimu, Jensona Buttona, Bruna Sennu, Juana Pabla Montoyu a mnoho dalších.

Na místě během úvodních dní nechyběl ani komentátor a fotograf Martin Straka, který nás letošním ročníkem slavné čtyřiadvacetihodinovky provede. Po jeho boku nebudou chybět kolegové Béla En a Zdeněk Míka, během podniku se připojí i závodník Tomáš Enge. Podívejte se na sérii snímků zachycující nejen závodní monoposty v akci, ale i dění v zákulisí francouzského okruhu.

A nezapomeňte, že slavný podnik 24 hodin Le Mans startuje příští sobotu, tedy 16. června v 15:00. Start závodu odmává tenisová legenda Rafael Nadal. Pokud nebudete přítomni přímo na místě, můžete závod živě sledovat na stanici Eurosport. Ta mimo jiné připravila 38 hodin předzávodního a závodního programu, který na obrazovkách odstartuje již ve středu. Fanoušci se tedy mají na co těšit!

Avatar - robertPLUS
8. 6. 2018 12:54
nejaka fakta?
Mapa trate, nejrychlesji casy v treninku..

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud