Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pokud Fiat koupí Opel nebude do firmy investovat hotovost

21. 5. 2009 • 09:45
29
Automobilka Fiat patří k nevážnějším zájemcům o německý Opel. Svůj zájem potvrdil oficiálním podáním nabídky na odkup Opelu. V případě úspěchu této transakce ale do něj nebude investovat žádnou hotovost.

Detaily italské nabídky odhalil ředitel Fiatu Sergio Marchionne po schůzce s vlivnými odbory IG Metall. Marchionne se pokusil uklidnit obavy představitelů odborářů z masivního propouštění po případném převzetí Opelu, odmítl ale uvést konkrétní čísla.

Při té samé příležitosti se ale vyjasnilo, že Fiat nehodlá do Opelu pumpovat hotovost. Stejně jako v případě Chrysleru chce Opel místo peněz přivést do Fiatu další aktiva v podobě technologií, know-how a vývojových kapacit. Marchionne doslova řekl, že tato „aktiva jsou lepší než hotovost“. Podle něj teprve aktiva generují potřebnou hotovost a nevyčerpají se. Peněžní prostředky přímo investované do Opelu by se brzy utratily bez zásadního vlivu na zlepšení situace.

Pokud tedy dojde ke spojení Fiatu a Opelu, restrukturalizace bude kryta z vládní dotace ve výši 7 miliard Euro. GM Europe má továrny také v dalších evropských zemích mimo Německo, dá se proto předpokládat, že při restrukturalizaci by zde měl Opel přístup přinejmenším k výhodným miliardovým půjčkám.

Marchionne se snaží z Fiatu vytvořit globální automobilový koncern. Už dříve prohlásil, že dlouhodobě budou životaschopné jen velké automobilky s roční produkcí přes 5 milionů. Nad touto hranici by se měl Fiat společně s Chryslerem po převzetí Opelu bez problémů dostat a zařadit se tak mezi pět největší výrobců aut na světě.

Témata
Avatar - Enzo
24. 5. 2009 20:52
Re: Kdo se směje...
Tak jsem se opět zasmál, díky ty komiku. Fiat je na tom tak špatně, že je vlastně spolu s VW jediným koncernem který v dnešní době prosperuje, technicky na tom není vůbec zle, ale to co píšu je házení perel sviním. Tvoje argumenty jsou na úrovni ZŠ, pokus chceš diskutovat tak so něco zjisti, máš velkej problém sám se sebou, akorát to chce předsudky hodit stranou, jenže na to každej holt nemá...
23. 5. 2009 18:44
Re: Jestli bude Opel pod Fiatem...
achjo
23. 5. 2009 18:43
Re: Jestli bude Opel pod Fiatem...
:yes:
23. 5. 2009 01:57
Re: Kdo se směje...
Jo ještě jedna věc podle prodejních tabulek v Evropě na tom Fiat není zas tak špatně. Nejsem ten kdo věří že bude nejprodávanější. Ale když vemu Německý trh (ten je relativně zásadní) tak si vůbec nevede špatně. Ale kdo chce psa být hůl si vždycky najde :no:
23. 5. 2009 01:46
Re: Jestli bude Opel pod Fiatem...
No Za to se omlouvám, ale nic to neměnní na tom že Fiat Je ten kdo poskytuje své know how. Ale asi tu ta možnost je že je to společný projekt, ale to neznamená že základ je od Opelu. Jen musím zmínit že původní Punto (1999-dosud) nemá co se týká prostoru i kvality konkurenci (snad jen 1,8HGT který se nepoved. Tím chci říc že profík na malé a mini auta je Fiat. Opel je spíš od astry nahoru. Proto ta spolupráce. A ano Bielsko je skutečně Biala jen nezapomeň že hlavní výrobní závod v PL je v Tychách kde je umístěn také Centrální sklad pro západní a východní Evropu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud