Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Policisté v Praze zastavili hořící auto služební škodovkou. Byl to zásah jako z akčního filmu

Ondřej Šámal
Diskuze (16)

Hořící Ford Focus první generace se nekontrolovatelně rozjel po pražské Patočkově ulici. Auto se ovšem díky zásahu pražských policistů podařilo vytlačit mimo vozovku.

Spousta z nás má pocit, že elektromobil představuje potenciální požární riziko. Trakční akumulátor je totiž velmi složité uhasit, bez uložení vozu do speciálního kontejneru s vodou to totiž nelze. U klasických aut se spalovacími motory je nicméně riziko požáru snad ještě větší, alespoň že uhašení není tak komplikované.

Jeden takový případ se stal v pondělí 10. června na ulici Patočkova na pražském Břevnově. První generace Fordu Focus zde vzplála přímo za jízdy. Posádce se sice naštěstí podařilo utéci, řidič ovšem evidentně zapomněl zatáhnout ruční brzdu nebo zařadit rychlost. Stříbrné kombi v plamenech totiž začalo couvat a ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu.

Na místě tou dobou naštěstí již byla policie, která u požáru zasahovala jen chvíli po jeho vypuknutí. A byli to právě strážci zákona, kteří pohotově zasáhli. Do rozjetého fordu v plamenech několikrát zezadu nabourali služební Škodou Scala, přičemž jim samotným začala hořet přední část auta.

Video se připravuje ...

Jakmile si celé situace všimli hasiči, doběhli ke svému vozu pro klíny, které chtěli pod vozidlo dát. Mezitím však již v policejním voze přestala fungovat veškerá elektronika a policista tak ještě na poslední chvíli alespoň auto naposledy naboural tak, aby ho vychýlil z trasy, která by směřovala dolů ke koloně vozidel. Automobil pak sice sjel o dalších zhruba 50 metrů níže, nicméně díky zásahu zamířil na okraj silnice směrem na trávník. Došlo tak pouze k poškození služebního vozu a jednoho civilního vozu, který již v době požáru stál za hořícím automobilem.

Ondřej Šámal
Diskuze (16)

Doporučujeme

Avatar - Mikesus
13. 6. 2024 14:28
Re: Hořící auto
Kolik jich u nás hořelo za poslední rok.
Ano je to nadsázka, hoří cokoliv.
Avatar - Mikesus
13. 6. 2024 14:26
Re: Hořící auto
Takze jasná výhoda EV, hořet nebudou, kdyz uz nebudou v provozu. Tak nevím co se tu pořád řeší s jejich pozary, kdyz teď zase píšete, že ani nebudou. Tak už si konečně ujasněte nějaké argumenty, at jr to aspoň konzistentní
13. 6. 2024 09:07
Re: Hořící auto
Zatím málo, protože těch elektrozkratů u nás chválabohu jezdí zanedbatelný počet! :-[]
Avatar - Stejsn
13. 6. 2024 08:55
Příště
bude potřeba policejní škodky mazat krémem na opalování.
Avatar - Pepa_007
13. 6. 2024 06:31
???
Divné si v článku přisadit na notě, že spalovací auto je rizikové z pohledu požáru.
Jednalo se o 25 let staré auto. Az tu budeme mit 6 milionů BEV s průměrným stářím 16 let tak uvidíme co hoří častěji a s jakým průběhem. 😉