Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche: Modely GT zůstanou atmosférické, vrátí se manuál

Ondřej Chamilla Ondřej Chamilla 1. 4. 2015 • 22:38
16
Pro řidičské puristy by mohlo být Porsche i v budoucnu jednou z předních značek. Vozy s přídomkem GT3 či GT4 totiž zůstanou u atmosférického plnění a na přání se pro 911 GT3 má vrátit i manuál.

V rozhovoru pro magazín Autocar se Andreas Preuninger, manažer divize Porsche High Performance Cars, nechal slyšet, že i v budoucnu budou modely GT od Porsche, tedy 911 GT3, případně Cayman GT4, vybaveny výlučně atmosférickými motory.

Pro příští Porsche 911 GT3 se počítá s nasazením motoru, který bude odvozem od zcela nového čtyřlitrového agregátu určeného pro současný model 911 GT3 RS. Zajímavou informací rovněž je, že nyní automobilka přehodnocuje svůj postoj k nabízení pouze PDK pro tyto varianty slavného vozu 911 a v budoucnu by tedy měl být alternativně nabízen také s manuálním řazením. To je dobrá zpráva zejména pro americké zákazníky, kteří po manuálním řazení dlouho volali.

Otázkou je, jestli v budoucnu nebude k atmosférickému motoru přidán rovněž elektromotor či dva, podobně jako tomu je u hypersportu 918 Spyder.

Související články

Témata
2. 4. 2015 08:06
Re: Tak ještě vyhoďte tu el. parkovací brzdu!
Pánové, vy tady ale u té ručky řešíte jen praktickou stránku věci. Co ale ta emocionální? Třeba u Passatu to snad lze jakž takž skousnout, ale k nejsportovnějšímu Porsche se debilní tlačítko s elektromotorem prostě nehodí, to je snad jasné, ne? :-)
Avatar - white label
1. 4. 2015 23:31
Re: Tak ještě vyhoďte tu el. parkovací brzdu!
S aktuálními modely Porsche jezdí hlavně ti, kteří na to mají finančně a mezi těmi budou určitě majitelé s různými řidičskými schopnostmi...
Avatar - Emel
1. 4. 2015 21:47
Re: Tak ještě vyhoďte tu el. parkovací brzdu!
No tak s Porsche snad nejezdí taková kopyta, ne?
Avatar - white label
1. 4. 2015 17:39
Re: Tak ještě vyhoďte tu el. parkovací brzdu!
Tady v diskusi to zvládne skoro každý, proto tu skoro každému chybí ručka i Porsche GT_. >:-[] ;-)
1. 4. 2015 17:30
Re: Tak ještě vyhoďte tu el. parkovací brzdu!
Jenže o tom každý mluví a málokdo to opravdu umí.Projíždět smykem zatáčky není nic jednoduchého,na youtubu to vypadá efektně,ale zvládnou jen ti opravdu hodně zdatní řidiči.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku