Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche umí dodat Taycanu sportovnější zvuk, zákazníky však přijde na slušný balík

Ondřej Mára Ondřej Mára 18. 9. 2019 • 04:32
37
4
Zobrazit náhledy (37)
Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan

Elektromobily sice nejsou úplně tiché, svist elektromotorů však nedokáže v řidiči probudit ani zdaleka takové emoce, jako pořádný rachot spalovacího motoru. Porsche má však řešení i na tento nedostatek Taycanu. Jen nepatří k nejlevnějším.

Ačkoliv o tom někteří stále pochybují, elektromobily nabízí mnoho benefitů i pro sportovně zaměřené řidiče. Díky maximálnímu točivému momentu již od sešlápnutí plynového pedálu umí nabídnout skvělý zátah, vynikající akceleraci a v zatáčkách jim díky bateriím v podlaze pomáhá i nízko položené těžiště.

Zamilovat si jízdu s elektromobilem, zvláště s některým z těch výkonnějších, jako je třeba Tesla Model S nebo Porsche Taycan, tak rozhodně není nic nepředstavitelného. Co když se ale nedokážete smířit s tím zvláštním tichem, které v kabině panuje? Porsche na to myslelo a pro své zákazníky má speciální nabídku.

V on-line konfigurátoru se totiž ukrývá položka označená jako „Electric Sport Sound,“ která by měla simulovat specifický zvuk motoru v interiéru i exteriéru vozu. Drobnou vadou na kráse tohoto vylepšení je však cenovka: 500 dolarů. V přepočtu tedy okolo 11.700 Kč.

Sama automobilka popisuje funkci následovně: „Porsche Electric Sport Sound vylepšuje vlastní zvuk vozidla, díky čemuž zní ještě emotivněji – a to jak v exteriéru, tak v interiéru. Funkce může být aktivována nebo deaktivována skrze Porsche Communication Management (PCM).“

Nabízí se tak možnost si do Porsche kopnout, proč za přidání obyčejného audio-souboru požaduje takový balík. Jenže to nejspíš nebude tak jednoduché. Dá se očekávat, že spolu s novým zvukem dostane Taycan i výkonnější reproduktory v exteriéru a hlavně speciální software, který bude měnit zvuk a jeho hlasitost v závislosti na jízdě. A vývoj podobné srandy už něco stojí.

I tak nám ale přijde příplatek 11.700 Kč za něco, co bylo u aut se spalovacím motorem tak nějak samozřejmé, celkem mastný. U Porsche byl ale seznam příplatkové výbavy vždy poměrně pestrý a zákazníci toužící po Porsche obvykle nemají problém utratit pár desítek či stovek tisíc navíc za něco unikátního.

Související články

Témata
Avatar - elektrikar
19. 9. 2019 00:14
A máte turbo?
A máte turbo? A mohla bych ho vidět? :-[]

https://youtu.be/Y30QGkLtaK4
Avatar - pradeda777
18. 9. 2019 14:54
Elektromobil?
...každý mobilní telefon je vlastně elektromobil................. ;-)
18. 9. 2019 14:07
Sportovní zvuk
Předpokládám, že sportovní zvuk super(turbo) elektromobilu Porsche bude upravený zvuk motorů JAS-39 :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku