Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Postavte si M-Sport Ford Fiesta WRC a 1968 Ford Mustang Fastback

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 16. 2. 2018 • 21:19
11
1
Zobrazit náhledy (11)
Lego M-Sport Ford Fiesta WRC Rally Lego 1968 Ford Mustang Fastback Lego 1968 Ford Mustang Fastback Lego 1968 Ford Mustang Fastback Lego 1968 Ford Mustang Fastback Lego 1968 Ford Mustang Fastback
Společnosti Ford, Lego Group a M-Sport představují nejnovější výsledky své spolupráce v podobě dvojice nových stavebnic, rozšiřujících řadu Lego Speed Champions.

Ford a Lego jsou již poměrně tradičními partnery, což velmi dobře dokumentuje pestrá nabídka stavebnic, nabízených v rámci řady Lego Speed Champions. Zmínit lze například v roce 2016 představené modely aktuálního provedení kupé Mustang a pick-up F-150 Raptor, který měl na vleku stylový Model A hot rod.

Nejnovějšími příspěvky do řady Lego Speed Chamions, vytvořenými ve spolupráci s automobilkou Ford, jsou dva nové modely, jejichž vzory jsou soutěžní speciál M-Sport Ford Fiesta WRC a stylové kupé 1968 Ford Mustang Fastback.

Společnosti Ford, Lego Group a M-Sport vyzdvihují z této dvojice především stavebnici soutěžního vozu M-Sport Ford Fiesta WRC, kterou tvoří 203 dílků. Po sestavení měří model 13 centimetrů na délku a 6 cm na výšku i šířku.

Součástí stavebnice soutěžního speciálu je několik typů kol, dvě vyměnitelné kapoty (z nichž jedna nese rampu s přídavnými světlomety), autentická soutěžní grafika i figurka řidiče v helmě a závodní kombinéze. Tu lze do vozu umístit přes odnímatelné čelní okno.

Ford připomíná, že soutěžní Fiesta WRC M-Sport vloni vybojovala v mistrovství světa FIA v automobilových soutěžích nejvyšší příčku v klasifikaci jezdců i týmů. Vítězná posádka Sébastien Ogier / Julien Ingrassia letos nastupuje v nově vytvořeném týmu M-Sport Ford. Druhou jezdeckou dvojicí jsou Elfyn Evans a Daniel Barritt.

Druhým příspěvkem do řady Lego Speed Champion je stavebnice, kterou inspiroval Ford Mustang Fastback modelového roku 1968. Model, který tvoří 184 dílků, má zelenou karoserii s černou střechou a žlutá kola.

Prodej obou nových stavebnic se má rozběhnout od 1. března letošního roku a prozatím je zmiňována cena 14,99 eur (zhruba 385 Kč).

Související články

Témata
Avatar - KANKUNEN
16. 2. 2018 12:38
No konečně auto,
které by dokázali na auto.cz dobře otestovat. >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud