Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Potvrzeno: Chevrolet Camaro končí! Jméno přežije, ale na jakém autě?

Filip Melich Filip Melich 23. 3. 2023 • 01:23
27
11
Zobrazit náhledy (27)
Chevrolet Camaro Chevrolet Camaro Chevrolet Camaro Chevrolet Camaro Chevrolet Camaro Coupe V8 Chevrolet Camaro Coupe V8 Chevrolet Camaro Coupe V8 Chevrolet Camaro Coupe V8 Chevrolet Camaro Coupe V8 Chevrolet Camaro Coupe V8 Chevrolet Camaro Coupe V8 Chevrolet Camaro Coupe V8 Chevrolet Camaro Coupe V8 Chevrolet Camaro Coupe V8 Chevrolet Camaro Coupe V8 Chevrolet Camaro Coupe V8 Chevrolet Camaro Coupe V8 Chevrolet Camaro Coupe V8 Chevrolet Camaro Coupe V8 Chevrolet Camaro Coupe V8 Chevrolet Camaro Coupe V8 Chevrolet Camaro Coupe V8

Chevrolet tento týden oficiálně potvrdil, že v dohledné době ukončí výrobu stávající šesté generace modelu Camaro. Přímý nástupce v plánu momentálně není, ale jméno má přežít.

Zažíváme éru konce pony carů v podobě, v jaké je známe. Jediný Mustang se dočkal další generace, ale ta je v podstatě jen rozsáhlou modernizací předchůdce. Dodge Challenger se loučí ve velkém sedmi speciálními edicemi a jeho nástupce už bude elektromobilem. Chevrolet Camaro končí s mnohem menší pompou.

Výroba stávající šesté generace modelu Camaro, která běží od listopadu 2015, bude ukončena v lednu příštího roku. Chevrolet to oficiálně potvrdil tento týden a přislíbil rozlučku v podobě limitované Collector’s Edition, jejímž základem budou provedení RS, SS a ZL1. Odkazovat má na vývoj první generace v 60. letech, jenž probíhal pod kódovým označením Panther. Po technické stránce Chevrolet žádné vylepšení neslibuje.

Video se připravuje ...

Spolu s potvrzením ukončení výroby americká automobilka oznámila, že s přímým nástupcem nepočítá, takže si jméno Camaro pravděpodobně na chvíli odpočine. Chevrolet na něj ale nezanevře, protože konec výroby stávající generace prý není koncem Camara jako takového. Žádné upřesňující informace nebyly zveřejněny, tudíž to může znamenat v podstatě cokoliv.

Protože se koncern General Motors po hlavě vrhá do elektromobility a hybridy povětšinou nechává stranou, můžeme předpokládat, že až se jméno Camaro výhledově vrátí, bude na voze poháněném elektřinou. Někteří se domnívají, že by se Chevrolet mohl inspirovat Fordem a jméno přidělit elektrickému crossoveru. Další spekulace hovoří o elektrickém sedanu, ale teoreticky možné je také elektrické kupé.

Připomeňme, že Chevrolet zároveň plánuje udělat modelovou rodinu z Corvette, kdy by stávající sportovní vůz doplnil sedan a SUV, oba pochopitelně poháněné elektřinou. Bude zajímavé sledovat, jak se s eventuálním nástupcem Camara doplní, případně jestli jeden nebo druhý model jen nepřevezmou jeho jméno.

V tuto chvíli je možné teoreticky cokoliv. Jisté je pouze to, že stávající generace s příchodem roku 2024 skončí, ale ještě před tím přijde limitovaná Collector’s Edition. K ní Chevrolet zatím zveřejnil pár stíny zahalených fotek. Objednávky začne přijímat v létě, tudíž do té doby očekáváme bližší informace.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
Avatar - Martin911Turbo
25. 3. 2023 10:55
Re: "Bravo" Chevrolete...
bohužel končí jak Challenger, tak Charger, Chrysler 300C, Durango to nahrazuje Grand Cherokee L
Na domácí půdě zůstal s V8 Japonec stále RC, LC, IS
24. 3. 2023 10:42
Re: "Bravo" Chevrolete...
Asi ano, ale nevidel by som to tak cierne. Nove technologie budu stale zaujimave a nieco nove urcite pride co nam bude brat dych. Len to bude trochu ine.
Avatar - Barrichello
24. 3. 2023 09:32
Re: "Bravo" Chevrolete...
Bohužel no...

Jak říkám - většina toho co za něco stojí už byla vyrobena.
24. 3. 2023 09:21
Re: "Bravo" Chevrolete...
Ten ale konci tiez. V podstate ostava len Mustang v klasickej linii. Dodge bude elektricky a dizajnom trochu odkloneny. Inak aktualny Dodge by som si vybral z tychto troch tiez.
Avatar - Barrichello
23. 3. 2023 23:54
Re: "Bravo" Chevrolete...
víc než Mustang se podlední dva roky prodává Dodge Challenger