Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Premiéra VW ID. 4 se blíží, elektrické SUV bude odhaleno během týdnů

Ondřej Mára Ondřej Mára 19. 8. 2020 • 17:21
27
19
Zobrazit náhledy (27)
Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4

Volkswagen se připravuje na představení druhého modelu z elektrické rodiny ID., který poprvé zamíří i do zámoří. A tak mu pomalu umetá cestičku.

Na webových stránkách amerického zastoupení značky Volkswagen se nedávno objevila zpráva s titulkem „Vše co jste chtěli vědět o elektromobilech (ale možná jste se báli zeptat)“. Na první pohled nic zajímavého, jenže hned v první odstavci prozrazuje zajímavé detaily.

Volkswagen totiž hovoří o elektrické revoluci, která by brzy měla dorazit do ulic. „Během několika týdnů představí Volkswagen produkční verzi elektrického SUV ID.4, které je součástí celosvětové strategie dodat miliony elektromobilů ve snaze přispět v boji s globálními klimatickými změnami.

V dalším textu pak automobilka rozebírá často kladené otázky ohledně pořízení, vlastnictví a provozu elektromobilu, k samotnému ID.4 už se ale prakticky vůbec nevrací. K tématu svého elektrického portfolia pouze dodává, že ID.4 bude prvním z několika plánovaných elektromobilů pro americký trh, přičemž by všechny měly být dostupné a současně zábavné.

K nové zprávě automobilka přidala i několik zajímavých grafik, příliš mnoho nového ale neukazují. Ostatně kdo si chtěl prohlédnout ID.4 v plné parádě, ten měl možnost již díky únikům několika detailních fotek z Číny.

A co už o připravované novince vlastně víme? Prozatím je pouze jasné, že základem bude platforma MEB, na konkrétní detaily o pohonné soustavě si však budeme muset počkat do oficiálního představení. Již nyní se však často mluví přinejmenším o dvou konfiguracích.

Podle spekulací by VW ID.4 mohl být nabízen pouze s pohonem zadní nápravy (jedním elektromotorem), nebo obou náprav (dvojicí elektromotorů). Zadokolka by měla nabídnout výkon cca 150 kW (cca 204 k) a točivý moment až 310 N.m, zatímco u čtyřkolky se mluví o kombinovaném výkonu cca 225 kW (cca 306 k) a točivém momentu až 450 N.m.

Očekává se rovněž nabídka více baterií s rozdílnou kapacitou, přičemž v nejvyšší konfiguraci by ID.4 mohlo nabídnout dojezd okolo 500 kilometrů. Samotný Volkswagen v tiskové zprávě pouze zmiňuje, že průměrný Američan najel v době před pandemií cca 56-61 km denně. Odhadovaný dojezd VW ID.4 dle EPA by měl přitom podobné požadavky výrazně převyšovat.

Na konkrétní informace si ovšem budeme muset počkat až do premiéry, která by tedy měla proběhnout během pár týdnů. Se zahájením prodejů se ovšem podle dřívějších informací počítá až v průběhu příštího roku.

Související články

Témata
Avatar - WinDiesel
20. 8. 2020 14:50
Re: ID.3
Protože management ve VW myslí zcela stejný pošuk-elektrickým způsobem jako EK a EP.
Oni si mysleli že prodeje nějak trhu nadiktují, že to urwou silou.
Ale s Coronou a s nemožným SW nepočítali. To SW není vadné jen v EV, ale i ve ICE modelech počínaje novým Golfem a Octavií.
20. 8. 2020 12:47
Re: ID.3
A co proboha dělali celou tu dobu lobisté VW u EU? Jak je možné, že takto silná firmy si od těch eko-po*** v Brusela nechala takhle nakálet na hlavu, že to nechali dojít takto daleko?!!! :-O :-O :-O :-( :-( :-( :no: :no: :no:
20. 8. 2020 09:40
Re: Premiéra VW ID. 4 se blíží, elektrické SUV bude odhaleno
Afera dieselgate sice stala mnoho miliard, ale prezili. Aktualne skocilo vedeni na hezke powerpointove prezentace, jak budou elektricky a jak na tom vydelaj, jenze jim do toho vlitla korona, problemy se SW a nebyt dotaci, nekupuje jim to nikdo.
20. 8. 2020 09:37
Re: E-VW
Dokud budou dotace, bude se to aspon trochu prodavat, jakmile skonci, skonci i prodeje.
19. 8. 2020 15:40
Re: ID.3
1. kupujici slozili zalohu ne plnou cenu, aspon pokud vim
2. nejsou registrovane - CO2 se zapocitava az okamzikem registrace

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud