Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Při Rallye Dakar zahynul divák, srazil ho Loprais. Neměl šanci fanouška vidět

ČTK
Diskuze (13)

Letošní Rallye Dakar má první oběť. Pořadatelé oznámili, že v průběhu deváté etapy na trase z Rijádu do Harazu zemřel divák, kterého srazil jeden ze soutěžních strojů.

Podle videozáznamu, který se objevil na sociálních sítích, měl kolizi s člověkem kamion Aleše Lopraise. "Hrozně mě to mrzí, tohle se se mnou potáhne celý život," řekl Loprais. Ten si z kamionu fanouška neměl šanci všimnout.

Muž, který byl identifikován jako italský turista, se v okamžiku neštěstí nacházel za dunou skrytý výhledu pilota. Zraněním podlehl při transportu záchranářským vrtulníkem do nemocnice. Divákovi se zhruba tři hodiny po kolizi udělalo nevolno a dostal infakrt. Pořadatelská společnost ASO oznámila, že zahájila vyšetřování nehody.

Video se připravuje ...

"Tahle tragédie se stala mým přičiněním, to já jsem točil volantem. Ale vůbec jsem o tom nevěděl, stejně tak nikdo z posádky. Jak vidno z onboardu, opravdu jsme neměli šanci fanouška zaznamenat. To ale samozřejmě nic nemění na tom, že zemřel člověk," uvedl Loprais.

Podle dostupných údajů při Rallye Dakar přišlo od roku 1979 o život zhruba osm desítek lidí, přesný počet úmrtí se podle různých zdrojů liší. Závodníků bylo 27, ostatní byli členy doprovodu, novináři a diváci. V roce 1986 nepřežil v průběhu závodu havárii vrtulníku zakladatel dakarské rallye Thierry Sabine.

ČTK
Diskuze (13)

Doporučujeme

11. 1. 2023 13:34
Re: Bulvár
Oficiální informace od pořadatele zní jinak.
Avatar - LEGOPARK
11. 1. 2023 13:30
Re: Bulvár
To tak nefunguje. Pretekar po nehode pokracuje vzdy dalej (ak moze). Vysetrovanie ide aj bez toho, aby pretekarom zabranili v dalsom starte. Skor si myslim, ze to asi psychicky nezvladol a preto odstupil. Skoda.
Avatar - KANKUNEN
11. 1. 2023 13:29
Re: Vina ?
Ne, neudělají to.
11. 1. 2023 13:22
Re: Bulvár
To jestli chtěl odstoupit sám je asi vedlejší. On musí spolupracovat při vyšetřování a proto logicky nemohl nastoupit na start dnešní etapy.
Avatar - LEGOPARK
11. 1. 2023 13:20
Re: Bulvár
Coz je skoda. To nemusel. Sponzori sa mu asi nepodakuju. Z 1. miesta........