Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Přípravy na výrobu Toyoty Yaris v Kolíně pokračují podle plánu

ČTK ČTK 16. 10. 2020 • 07:45
86
Zobrazit náhledy (86)
Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris

Přípravy na zahájení výroby nového modelu Toyota Yaris v továrně Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně pokračují i přes koronavirovou pandemii podle plánu.

Špatná epidemická situace v České republice ale dopadá například na příjezd zahraničních inženýrů z Evropy i Japonska, řekl ČTK mluvčí Tomáš Paroubek. Kdy se začne Yaris v Kolíně vyrábět, zatím není jasné.

TPCA oznámila výrobu nového modelu letos v lednu, v Kolíně bude vznikat po boku takzvaných kolínských trojčat, tedy modelů Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroen C1. Od 1. ledna 2021 převezme společný kolínský závod Toyota, i poté se zde budou vyrábět auta všech tří značek.

video

"Situace v ČR má i dopad na aktivity s ohledem na příjezd zahraničních inženýrů z Evropy i Japonska, které potřebuje na instalaci nových zařízení pro výrobu nového modelu Toyota Yaris. Všechny aktivity s ohledem na přípravu, instalace a tak dále stále pokračují i přes mnoho omezení dle plánu," řekl Paroubek.

Automobilka počítá s investicí více než čtyři miliardy korun, zároveň spustila nábor zaměstnanců. "Naše náborové aktivity a všechny činnosti jsou v plném proudu," řekl Paroubek. Podle dřívějších informací musí firma sehnat 1000 zaměstnanců, v průmyslové zóně u Kolína vznikají tři nové haly.

Se zastavením výroby, jako tomu bylo na jaře, firma zatím nepočítá. "Zastavení linky bylo ovlivněno zejména uzavřením hranic. Dealerství v západní Evropě byla zavřena a nebylo kam a jak dodávat díly nebo auta k zákazníkům, což zatím není a v tomto jsou ta opatření trochu jiná," uvedl Paroubek.

TPCA je společný podnik skupiny PSA a Toyoty. Malé kompaktní vozy Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1 vyrábí od roku 2005. Loni dodala svým zákazníků 210.121 aut. Firma je jedním z největších exportérů v České republice. Průměrná hrubá mzda zaměstnance, který je odměňován na základě tarifů, činila loni ve společnosti 42.200 korun. Zaměstnává zhruba 2500 lidí.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud