Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Příští Honda CR-V bude soupeřit s luxusními SUV, dorazí v roce 2017

Jan Mička Jan Mička 8. 7. 2015
38
Současná generace Hondy CR-V sice nedávno prošla modernizací, živě se však už hovoří o nástupci. Ukáže se za dva roky a chtěl by konkurovat luxusním modelům.

Model CR-V je nedílnou součástí automobilky Honda již dvacet let, během kterých stihl vyjít ve čtyřech generacích. Nástupce současné verze by se podle dostupných informací měl ukázat za dva roky a nabídne pro něj dosud nevyzkoušená řešení. Na mušku si totiž vezme luxusní SUV jako je Land Rover Discovery Sport a Volvo XC60, s čímž úzce souvisí zvětšení přepravní kapacity.

Budoucnost modelu CV-R nastínil šéf Hondy pro britský trh Leon Brannan. Prozradil, že nové CR-V povyroste, aby uvolnilo prostor na trhu novému HR-V. V praxi to znamená až sedm míst k sezení a větší rozšíření verzí s pohonem všech kol. Schopnost soupeřit s luxusními SUV podle Brannana ani tak nezáleží na samotném CR-V, ale především na vůli automobilky. Vzhledem k omlazování nabídky modelů se ale v budoucnu dozvíme o něco více.

Současnost Hondy je nakloněna modelu HR-V, který poprvé otestujeme již tento týden v rámci mezinárodní prezentace v Lisabonu. Jak jsme uvedli již dříve, objeví se pod kapotou jeden zážehový (1.5i-VTEC/96 kW) a jeden vznětový agregát (1.6 i-DTEC/88 kW). Marketingová strategie cílí na mladé a nezadané klienty, kteří upřednostňují robustní karoserii před pohonem všech kol.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Hezky to koulí
pargi
| 9. 7. 2015
Jde o extrémní případ, nicméně zaváhání na takhle "banálním" zadání je trochu úsměvné. Ale abys neměl pocit, že mi (nebo snad nám všem) jde jenom o hanění Hondy, tady je celé defilé 4kolek (i velice věhlasných), které s různými koly v luftu selhávají jedna za druhou. [odkaz]
Hezky to koulí
pargi
| 9. 7. 2015
Co to o autě říká? Říká to o něm přesně to, co je vidět na videu. A sice to, že při ztrátě adheze na kolech přední nápravy se nehneš z místa. Výtečný systém pohonu všech kol :yes:
Hezky to koulí
ozawasan
| 8. 7. 2015
A ty? Asi to máš ve své Svaté výpravě trochu pomotané. Výš píšu, že Crv nepouziva tento system z Legendu. Ze by to tedy byly systémy dva? To by tedy bylo překvapení. Nebo mi tim chceš tvrdit, že ty systemy jsou identické? Nebo tedy co. Odkaz na Audi a bmw ma osvetlit co z fungovani Hondy? Modelovy rok 2014 je dva roky starý? Asi mne už selhava znalost angličtiny. Zkus mi tedy přeložit, co se tam v titulcich píše. Jsem zastancem jakehokoliv systému awd, který zvýší aktivni bezpečnost. Ale tve zbytečné vypady jsou trochu k pousmání.
Avatar - TeeJay
Hezky to koulí
TeeJay
| 8. 7. 2015
Konečně jsi na to kápnul. Problém byl hlavně v tom, že to vůbec, ale vůbec nevadilo haterům, kteří se přímo tetelili blahem (že?). :-)
Avatar - white label
Hezky to koulí
white label
| 8. 7. 2015
Takže oni odstranili něco, co by vůbec nikomu nemohlo vadit, nebýt podobných testů na zkušebních válcích, které neříkají vůbec nic. Pak to odstranění bylo vlastně úplně zbytečné... :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku