Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prodej aut v Číně v lednu kvůli koronaviru prudce klesl

ČTK ČTK 15. 2. 2020 • 22:26
18
8
Zobrazit náhledy (18)
BYD Song Max BYD Song Max BYD Song Max BYD Song Max BYD Song Max BYD Song Max BYD Song Max BYD Song Max BYD Song Max BYD Yuan EV360 BYD Yuan EV360 BYD Yuan EV360 BYD Yuan EV je letos nejprodávanějším elektromobilem v Číně, pořídit se tam dá od 300 000 Kč. Se svou baterií o kapacitě 53,2 kWh je zodpovědný za tvorbu asi 18 tun CO2.

Prodej osobních automobilů v Číně se v lednu kvůli dopadům epidemie koronaviru propadl o 20 procent na 1,61 milionu vozů.

Zaznamenal tak nejprudší pokles za osm let. Podle agentury Bloomberg to vyplývá z dnešních údajů čínského svazu výrobců automobilů (CAAM), které sledují prodej aut dealerům.

Epidemie koronaviru potíže čínského automobilového sektoru ještě prohlubuje. Vloni prodej aut v Číně už druhým rokem za sebou klesl. Poptávku podkopává zpomalování růstu ekonomiky, ke kterému přispěl mimo jiné obchodní spor mezi Pekingem s Washingtonem.

CAAM už minulý měsíc uvedl, že výrobci aut si musejí zvyknout, že čínský automobilový trh nebude vykazovat vysoká tempa růstu jako v dřívějších dobách. Předpověděl také, že v letošním roce prodej aut v Číně klesne asi o dvě procenta.

Poradenská společnost LMC Automotive minulý týden varovala, že nový koronavirus by mohl snížit letošní prodej a výrobu automobilů v Číně o tři až pět procent, pokud bude epidemie pokračovat i ve druhém čtvrtletí. Epidemie koronaviru podle LMC poškozuje spotřebitelskou důvěru a oddaluje nákupy. Má rovněž negativní dopad na výrobu automobilů a automobilových součástek.

Čína v roce 2009 vystřídala na postu největšího automobilového trhu světa Spojené státy. Je důležitým odbytištěm rovněž pro českou automobilku Škoda Auto.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
16. 2. 2020 18:41
Njn
helmut letos v přebytku neskončí, na to můžou zapomenout a budou rádi, když počet propuštěných bude jen mezi 80-160tis, pokud bude situace jo špatná, může to být klidně 250-600 tis lidí
15. 2. 2020 16:39
Re: Na Autoforu píší něco jiného.
O tom, že EV jsou neekonomická a bídně ekologická nelze polemizovat a Číňanům se, na rozdíl od EU, otevřely oči. Až to buchne v EU - to bude rána a průser.
15. 2. 2020 14:24
Re: Na Autoforu píší něco jiného.
Proč? Ať už jde o titulek:"zájem o elektromobily už se blíží nule" a v článku je něco jiného
Nebo proto, že v článku míchají propady prodeje aut oproti minulému lednu a u elektromobilů to zas je propad zřejmě oproti předchozímu měsíci atd.
Články jdou napsat různě, jde o to zda se čitatel chce jen utvrdit ve své "pravdě" a nebo opravdu dovede odhlalit, že s ním někdo chce manipulovat.

PS: Odkaz není přístupný. Takže těžko soudit co v něm je.
15. 2. 2020 14:02
Re: Na Autoforu píší něco jiného.
A proč by to měl být problém, když Autoforum svůj článek opírá o Bloomberg a Reuters na které dává i odkazy?
https://www.bloomberg.com/…rating-on-virus.
15. 2. 2020 13:33
Re: Na Autoforu píší něco jiného.
A není spíš problém v tom brát informace ze zdrojů jako je autofórum?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud