Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prodej aut v Japonsku v dubnu klesl o 47 %

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 3. 5. 2011 • 14:21
214
12
Zobrazit náhledy (214)
Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota
Prodej aut v zemi klesá od počátku letošního roku, za leden až duben se v zemi prodalo 1,33 milionu vozů, o 28,2 procenta meziročně méně.

Celkový prodej aut v Japonsku, včetně malých vozů s objemem motoru do 660 kubických centimetrů, se v dubnu propadl o 47,3 procenta na 185.673 vozů. K vysokému poklesu přispělo březnové zemětřesení, které narušilo výrobu aut v zemi a prudce snížilo zájem kupujících o nové vozy. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil japonský svaz prodejců aut.

Prodej aut v zemi klesá od počátku letošního roku, za leden až duben se v zemi prodalo 1,33 milionu vozů, o 28,2 procenta meziročně méně.

Bez započtení malých vozů se prodej v dubnu snížil o 50,1 procenta na 108.824 vozů. Prodej minivozů klesl o 41,1 procenta.

Největším prodejcem aut v zemi zůstala v dubnu Toyota Motor. Bez zahrnutí luxusní značky Lexus její prodej klesl o 68,7 procenta, prodej Lexusu spadl o 44,7 procenta. Prodej Nissanu byl nižší o 37,2 procenta a Hondy o 48,5 procenta. Zhoršil se i prodej automobilek Mitsubishi a Mazda, v případě Mitsubishi o 20,1 procenta a Mazdy o 38,8 procenta. Prodej aut z dovozu stoupl o 42,8 procenta, napsala agentura Reuters.

Zemětřesení 11. března zdevastovalo sever země, způsobilo výpadky dodávek energií a největší jadernou havárii od Černobylu. Japonské automobilky byly nuceny zastavit výrobu v mnoha závodech, a to nejen kvůli jejich poškození po zemětřesení, ale také kvůli nedostatku elektřiny a součástek.

V loňském roce se celkový prodej aut v Japonsku zvýšil o 7,5 procenta na 4,956 milionu vozů. Poptávka byla loni podpořena programem šrotovného, který však v září skončil.

Japonský automobilový trh: Minulost, současnost a budoucnost

Související články

Témata
Avatar - gld
3. 5. 2011 17:37
Re: Muzu se prosim zeptat?
škoda, že nerobia verziu s volantom na správnej strane
3. 5. 2011 15:01
Já to nechápu,
prodejci japonských značek zdarma rozšířili základní výbavu svých aut o dozimetr a jodové tablety a pořád žádné zvýšení prodejů? >:D
Teď vážně - myslím si, že Japonci se s tím poperou rychle, když jsem viděl jak rychle byli schopní opravit silnice zcela zničené sesuvy po zemětřesení, úžasné. U nás by taková oprava trvala tak rok... Problém ale budou mít zcela jistě s dostatkem elektřiny, hlavně až si všichni pustí klimačky, nahradit tak výkonnou JE nebude jednoduché.
3. 5. 2011 11:55
Re: Muzu se prosim zeptat?
Jj, uz jsem si to nasel, diky, je to dobrej korab teda! Tohle tu potkat, tak mi padne huba a ukroutim si krk, to je stroj! :-)
Avatar - gld
3. 5. 2011 11:04
Re: Muzu se prosim zeptat?
toyota century, super vozík :-)
3. 5. 2011 10:06
Muzu se prosim zeptat?
Co je to za raketu primo na fotce u clanku? Ve fotkach ji nevidim, ale docela me zaujala, takovy korab se dnes uz jen tak nevidi (novy)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud