Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prodeje nových aut v prosinci zatím rostou. Dokonce meziročně

ČTK ČTK 20. 12. 2020 • 00:19
26
8
Zobrazit náhledy (26)
Auto Jarov Auto Jarov Auto Jarov Při ukázkách vozu používají prodejci vždy rukavice. Auta se navíc dezinfikují každou hodinu. Auto Jarov Auto Jarov Auto Jarov Auto Jarov Auto Jarov Auto Jarov Auto Jarov Auto Jarov Auto Jarov Auto Jarov Auto Jarov Auto Jarov Manažer prodeje Auto Jarov Pavel Šlechta popisuje, že se během nuceného uzavření areálu rozmohla komunikace se zájemci prostřednictvím videohovorů Auto Jarov Auto Jarov Auto Jarov Auto Jarov

Počet registrací nových osobních aut na českém trhu v první polovině prosince vzrostl meziročně o 17 až 18 procent. Důvodem bylo předchozí uzavření autosalonů kvůli koronaviru.

Za celý rok očekávají pokles prodejů o zhruba 18 procent. Vyplývá to z informací dovozců.

Jen za prvních deset pracovních dní měsíce přibylo v registru více než 10.000 nových osobních vozů. Za celý měsíc by tak jejich počet mohl přesáhnout 22.000. To je o 4500 více než v listopadu. Za celý rok by to znamenalo 205.000 prodaných aut, tedy o 18 procent meziročně méně.

Podle generálního ředitele společnosti Porsche ČR, která dováží do ČR vozy koncernu VW, Jana Hurta se prodeje a stav objednávek po otevření showroomů výrazně zlepšily, ale celkový pokles trhu na úrovni 20 procent velmi citelně zasáhl i značky skupiny VW. Kvůli unikátnosti letošního roku jej ale nechtěl s loňskem srovnávat.

"Zavřené showroomy na jaře, znejistělí zákazníci, zavřené výrobní závody, které až se zpožděním reagovaly na rostoucí poptávku v létě, kdy se stav začal stabilizovat, dlouhé čekací doby a opět zavřené prodejny na podzim. Do toho přicházely nové zásadní modely, které jsme museli uvádět na trh netradičními cestami. To vše v prvním roce, kdy se nedodržení limitů CO2 výrazně promítne do ekonomiky výrobců, takže docházelo k optimalizaci nabídky klasických spalovacích verzí a naopak rozšíření nabídky hybridů a zavádění čistě elektrických modelů," podotkl Hurt.

Pořadí nejprodávanějších značek se v prosinci výrazně nezměnilo. První je s náskokem Škoda Auto, následuje Volkswagen a za ním Hyundai. Na čtvrtou příčku se z pátého místa posunula Toyota a pátý je Renault.

Související články

Témata
Avatar - Blue Sun
21. 12. 2020 08:47
Re: Prodeje stoupají ...
Nějaké důkazy k té poruchovosti by nebyly? ;-)
Avatar - Riceeater
21. 12. 2020 07:46
Re: Docházelo k "optimalizaci" nabídky...
No... je to strašidelné, kolik má ten šílený neomarxistický svět přívrženců, kteří souhlasně bučí a mučí a mečí... a pořád si neuvědomují, že jim bruselský levičácký dobytek ukrajuje ze svobod rok od roku víc a víc. Levičácká rétorika byla vždy založena na cestách dobra, ale i ti největší zaslepenci mohou vidět, že levičácké ideologie končí vždy totalitou.

Za chvíli už nebude ani kam emigrovat, levičáci jsou rozlezlí jako rakovina... po celém světě.
Avatar - Mokrous
20. 12. 2020 22:34
Re: Prodeje stoupají ...
Spousta už jich nešla koupit ani v listopadu... Výrobci prostě museli zaříznout hromady motorů. I těch čistých. Viz poslední generace 2.0 HDI. Místo něj si můžete koupit dražší, těžší a poruchovější plug-in, kterej na papíře žere 1,5l/100 a v reálu 7. Hurá ekologie!
20. 12. 2020 22:25
Registrace nejsou prodeje
Nazev clanku je zavadejici. Nejedna se o prodeje, ale o registrace, jak je pozdeji v clanku upresneno. Pro lajka v tom neni rozdil, ale lide z autobranze (a to by mel byt i autor clanku) vedi, ze registrace delaji samotni dealeri sami na sebe, protoze pristi rok by ta auta uz nemohli zaregistrovat, tj. ani prodat. Registrace na sebe sama delaji dealeri zejmena kvuli emisim normam nebo (jako ted) kvuli radiu. To byste neverili, ale od pristiho roku nepujde registrovat auto s analogovym radiem z vyroby. Pozadavek EU na auta s tovarne vybavenym radiem je DAB (digitalni tuner). Jelikoz autoradio je snad v kazdem novem aute, tak dealeri masivne registruji svoje sklady. Pristi rok se tato vozidla budou prodavat stale jako nova, tzv. O km, ale uz budou mit zaznam v TP a mnohdy i spustenou zaruku (zde zavisi od znacky). Za tyto drobne neprijemnosti mude moci zakaznik ocekavat i patricnou financni kompenzaci.
Avatar - Ada je zase tady
20. 12. 2020 16:04
Re: Prodeje stoupají ...
A taky z důvodu očekávané inflace... Pokud by na trhu bylo střední SUV s dieselem, 4x4, manuální převodovkou a ruční brzdou, také bych prosincové prodeje podpořil.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud