Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Provozní zisk Volkswagenu klesl kvůli koronaviru o 81 %

ČTK ČTK 1. 5. 2020 • 10:37
28
16
Zobrazit náhledy (28)
Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden

Německé automobilové skupině Volkswagen v prvním čtvrtletí klesl provozní zisk bez zahrnutí mimořádných položek o 81,4 procenta na 900 milionů eur (24,5 miliardy Kč).

Výsledky negativně ovlivnila pandemie nemoci covid-19, která snížila prodej. Firma tak v dnešním prohlášení potvrdila předběžné výsledky, které zveřejnila v polovině dubna. Automobilka očekává, že v zisku bude i za celý rok, prodej i zisk ale bude výrazně nižší než loni.

Zisk před zdaněním klesl téměř o 83 procent na 700 milionů eur. Hospodaření kromě propadu poptávky po nových autech negativně ovlivnil také bouřlivý vývoj na komoditních a kapitálových trzích.

Tržby se snížily o 8,3 procenta na 55,1 miliardy eur (1,5 bilionu Kč). Dodávky zákazníkům klesly o 23 procent na dva miliony vozů.

"Naše podnikání v prvním čtvrtletí podstatně ovlivnila globální pandemie covidu-19," uvedl v prohlášení finanční ředitel Frank Witter. Dodal, že automobilka zavedla řadu protiopatření, aby snížila náklady a zajistila si likviditu. Teď má finančně silnou pozici.

Volkswagen stejně jako mnoho jiných výrobců musel kvůli riziku nákazy koronavirem přerušit výrobu v továrnách, kromě toho se zavřely také autosalony. Výroba v Německu se minulý týden začala pomalu obnovovat, avšak s menší kapacitou.

Koncern Volkswagen vlastní 12 značek. Patří mezi ně značky osobních automobilů VW, Audi, Seat, Škoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche, nákladní vozy MAN a Scania a rovněž užitkové Volkswageny a motocykly Ducati.

Související články

Témata
Avatar - Hammunasakra
2. 5. 2020 16:24
Re: Není to coronavirem, je to elektrickým dobrodružstvím ..
Když se nedotuje = je bez diskuze horšejší :-!

Sem ex(spolu)majitel 2 dieslů = s oběma docela spokojenost = a nejen kvůli sponzorovanýmu palivu

Teď 2 hybridy = spokojenost i přes tržní náklady :yes:

S tim lepsejsi diesel ti fakt nevím nevím
a) když vezmeš vrchol a modlu naftomilů V8TDI tak netřeba 770 koní Shelbyho V8 ale stačí vlastni stáj a V8 4.0 benzín = a nafta si neškrtne
b) stejná situace V10 TDI vs jen vlastni stáj netřeba vytahovat V10 Lexusu
c) dtto V12TDI stačí dokonce 2x VR6 W12 netřeba V12 benzín

A to diesel musí mít dotované palivo = bez něj je úplně v háji. Když příští měsíc přestane dotace nafty = Evropu zavalí miliony neprodrodatelných dieslů = bez TRVALÉ dotace nepoužitelných aut
2. 5. 2020 15:31
Re: Není to coronavirem, je to elektrickým dobrodružstvím ..
Jednou ti z toho uz praskne zilka.
Ze ty sis koupil benzin a ted jsi nasranej ze diesel je lepsejsi?

PS: ber to s nejakym propecenym humrem
Avatar - Hammunasakra
2. 5. 2020 14:36
Re: Není to coronavirem, je to elektrickým dobrodružstvím ..
Aktuální účinnost benzín elektrických Toyot a Lexusů je 41% = jaká je tvýho dieslu který když mu nedotuješ palivo nedává v osobním autě ekonomicky smysl? Který momentem ukončení dotací v osobnich autech tim okamžikem končí?
Avatar - Ada je zase tady
2. 5. 2020 13:54
Re: Není to coronavirem, je to elektrickým dobrodružstvím ..
Blbost. Diesel je budoucnost, protože má větší energetickou účinnost, než tragicky zastaralý zážehový motor. Palivo za 20 let je druhou věcí - podle mne zvítězí metan.

BTW: v UK je nafta dražší, než benzín už celá 2 desetiletí - a diesely se tam prodávají pořád!
2. 5. 2020 08:13
Re: Není to coronavirem, je to elektrickým dobrodružstvím ..
Tesla ne, ta je posledniho 3/4 roku ve zisku. Model 3 jede, nova fabrika v cine taky, model Y prave vysel, fabrika v evrope bude co nevidet...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud