Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První elektrické Bentley prý bude SUV na platformě projektu Audi Artemis

Ondřej Mára Ondřej Mára 4. 5. 2021 • 19:04
20
8
Zobrazit náhledy (20)
Bentley Bentayga Hybrid Bentley Bentayga Hybrid Bentley Bentayga Hybrid Bentley Bentayga Hybrid Bentley Bentayga Hybrid Bentley Bentayga Hybrid Bentley Bentayga Hybrid Bentley Bentayga Hybrid Bentley Bentayga Hybrid Bentley Bentayga Hybrid Bentley Bentayga Hybrid Bentley Bentayga Hybrid Bentley Bentayga Hybrid Bentley Bentayga Hybrid Bentley Bentayga Hybrid

Čistě elektrická novinky by měla dorazit na přelomu desetiletí a navzdory původním spekulacím půjde o SUV.

Automobilka Bentley zahájila svou elektrifikaci v roce 2019, kdy na trh uvedla model Bentayga Hybrid. Do roku 2023 by měla být elektrifikovaná kompletní nabídka a zanedlouho poté by mělo být představeno vůbec první čistě elektrické Bentley.

To by mělo být podle informací CAR Magazine postaveno na prémiové elektrické platformě projektu Artemis, na jehož vývoji nyní pracují technici Audi. „Na elektrifikaci se těšíme, budeme více propojeni s Audi,“ uvedl v rozhovoru pro CAR Magazine Adrian Hallmark, CEO automobilky Bentley.

Současně ale dodal, že bude pokračovat i úzká spolupráce s automobilkou Porsche. Propojení s oběma značkami přitom Hallmark vnímá jako příležitost, nikoliv risk. „Není o tom pochyb – elektrifikujeme. A potřebujeme najít nejlepší způsob jak to urychlit a jak vést technologickou změnu.“

První elektromobil Bentley přitom nebude sedan se zvýšeným podvozkem, jak se původně spekulovalo, ale klasickým SUV. Důvod je přitom prostý – jde o módní trend, za kterým jde většina zákazníků. Do budoucna však Bentley chystá ještě několik elektromobilů. Ostatně v roce 2030 už by měla být kompletní nabídka značky elektrická.

A kdy že tedy uvidíme první elektrické Bentley?  Jako nejpravděpodobnější se zdá být rok 2025. „Rok 2025 se pro nás zdá být správným časem,“ uvedl Hallmark. Podle všeho totiž inženýři v Bentley doufají, že se do této doby podaří učinit další zásadní průlomy v oblasti technologie baterií, které jsou zatím celkem těžké.

Obáváme se hmotnosti. Ale vidíme rychlý vývoj v energetické hustotě baterií a jsme zavázáni tomu, abychom snížili hmotnost a zlepšili aerodynamiku věcí. Bateriová vozidla jsou pro Bentley tím pravým: tichý a snadno dostupný vytříbený výkon s vysokým točivým momentem,“ uzavřel Hallmark.

Související články

Témata
5. 5. 2021 09:31
Re: Politické žvásty, viz. Ciczero
ktere Bentley ujede na natankovani 800kilaku? a kdo by jako v Bentley vubec jezdil takovou streku?
4. 5. 2021 18:16
Re: Politické žvásty, viz. Ciczero
A je opravdu nutné aby EV plnilo zrovna tebou definované požadavky?

Jinak podle mého názoru nebude v dohledné době 800km dojezd velký problém.

PS: Chápeš informaci v článku, že vedení Bentley na základě informací které má o vývoji baterií rozhodlo o elektrické budoucnosti? Myslíš že máš lepší informace než vedení Bentley?
Avatar - Roman Horký
4. 5. 2021 18:11
Re: Politické žvásty, viz. Ciczero
Tebe jsem se neptal, protože tvé bláboly mají pro mne nulovou informační hodnotu = Asi jako proud náhodných čísel. Viz já 18:11. ===== a odkaz si doplň sám.
Avatar - Hammunasakra
4. 5. 2021 17:56
Re: Margot Artemis ?
Ty máš rád absurdity tak = trvalo to dlouho a ztratily se vzorky ale https://www.denik.cz/…ecva-040521.html :D

Ten den nehlášená zatajená havárie v DEZE(Agrofert) ale holt když už to prasklo = s tím NESOUVISÍ https://www.inrybar.cz/…-nebyla-havarie/ :-!

A https://www.novinky.cz/…vedlive-40358732 a je to ministryně SPRAVEDLNOSTI ta musí vědět co je spravedlivé :*)
Avatar - Hammunasakra
4. 5. 2021 17:40
Re: Politické žvásty, viz. Ciczero
https://fdrive.cz/…ektromobily-6946

https://www.lucidmotors.com/ + https://fdrive.cz/…ite-113-kwh-5752 + https://autobible.euro.cz/…-za-pul-milionu/

No a teď vážně = kdy si naposled jel víc jak 800 km a dal si pak pauzu maximálně 5 minut? ;-)

Trocha (dnešní) reality http://www.hybrid.cz/…ch-do-chorvatska a jestli ti nevoní elektřina tak https://www.youtube.com/watch?…

Prostě TAK JAK I TEBE UČILI NA ZŠ = časem to musí bejt bez ropy. Ty asi v klidu dojezdíš v čemkoli jízdou vyrábějícím pevný mikročástečky, oxidy dusíku, oxid uhelnatý a uhlovodíky = protože JINAK SI SVĚT NEUMÍŠ PŘEDSTAVIT

Je to asi 3x neefektivnější a dražší a ropu nemáme a co to znamená (kolik elektřiny sežere) jí těžit a přepravovat a zpracovávavat a zase přepravovat a nakonec tou elektřinou tankovat (KDO by rovnou použil JEN tu elektřinu žejo = to by musel bejt.. MUSK? ;) ale TY to budeš MOCT dělat dál a dál dráž a neefektivnějš a s exhalacema atd. :)

Takže KDY si naposled je přes 800 km a dal si pauzu maximálně těch 5 minut? ;-)
Aktuální auta asi za 15 minut nabijí na 300 km = ale ono se to FURT zlepšuje takže uvidíme co za dalších pár let https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/plne-dobiti-baterie-za-15-minut-toyota-a-panasonic-tvrdi-ze-maji-funkcni-prototyp

Jo a takže ZNÁŠ víš = že elektromotor je FAKT (krom toho že násobně efektivnější = vyjádřeno ve spotřebě běžného paliva ca 2 litry vs 6 litrů) daleko jednoduší MÉNĚ poruchový a levnější?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku