Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První novodobý Datsun bude přeznačená Lada Granta

David Bureš David Bureš 19. 12. 2012 • 15:49
4
29
Vozy obnovené značky Datsun se začnou prodávat v roce 2014, techniku budou sdílet s modely ruské Lady.

Aliance Renault-Nissan chystá obnovit značku Datsun, která se stane další levnou značkou tohoto koncernu. Automobilka potvrdila, že první chystaný Datsun použije platformu Lady Granta.

Sedan Granta používá větší část techniky z hatchbacku Kalina. Levné díly pomůžu snížit cenu chystaného auta na minimum.

V plánech jsou zatím dva modely Datsun, jejich vzhled zatím není známý, jeden z nich však bude sedanem. Přiložené snímky jsou pouze fotomontáže ukazující možnou podobu chystaného modelu. Podle dřívějšího prohlášení výkonného viceprezidenta Nissanu Colina Dodgeho však budou mít Datsuny svébytné karoserie i kabiny.

Také motory pro Datsun vyvine ruská automobilka AvtoVAZ, která nabízí vozy značky Lada a která je ze čtvrtiny vlastněna aliancí Renault-Nissan. V příštích letech se však francouzsko-japonský koncern stane většinovým vlastníkem AvtoVAZu. Pro Datsuny jsou v plánech zážehové i vznětové jednotky.

Vozy značky Datsun se budou vyrábět v továrně AvtoVAZu v ruské Togliatti a v novém závodě v Indonésii. Automobily budou primárně určeny pro rozvojové trhy, jejich cena se bude pohybovat mezi 3.000 a 5.000 americkými dolary (57.000 až 96.000 korunami) v závislosti na výbavě.

Datsun bude po Ladě a Dacii další levnou značkou aliance Renault-Nissan, což může naznačovat konkurenční boj uvnitř koncernu. Šéf aliance Carlos Ghosn na říjnové konferenci Strategy in Transition v Praze však k tomuto tématu uvedl, že každá ze značek má svoji baštu, kde je silná, proto si podle jeho názoru přímo nekonkurují.

Související články

Témata
Avatar - KubikCv
19. 12. 2012 21:19
Re: Fiat
a co Chevrolet Niva? Nejsem odborník na ruský autoprůmysl...ale nějaké vazby s GM tam byly
Avatar - Ham.
19. 12. 2012 15:38
Re: Datsun
Jenže toto není o platformách, toto je prostě přebouchaná Lada.
19. 12. 2012 14:08
Re: Datsun
Asi už okoukali přelomovou MQB na které taky jedou Škodovka až po Audi. Nemůžeš tedy chtít, aby si Nissan dělal svoje platformy, Renault svoje a Datsun, Dacia a Lada taky svoje.
Avatar - Ham.
19. 12. 2012 13:52
Re: Datsun
Já čekal, že pro klasickou japonskou značku sáhnou do skladů Nissanu a postaví levné auto na bázi japonských komponent. Pro Rusko to třeba bude dobré, ale to mohli rovnou nechat Ladu jak je, pro zbytek světa to Datsunu jako značce usilující o návrat podle mého názoru ublíží hned v počátku.
Avatar - Glaukos
19. 12. 2012 13:21
Re: Opravdu důstojný nástupce
:yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku