Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První podnik Škoda Fabia esport trophy: Skotsko bylo nad moje síly

Martin Machala Martin Machala 7. 10. 2021 • 06:29
66
3
Zobrazit náhledy (66)
Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Finálové kolo Octavia RS iV Trophy Škoda eRallye Cup, Finsko Škoda eRallye Cup, Finsko Škoda eRallye Cup, Finsko Škoda eRallye Cup, Finsko Škoda eRallye Cup, Finsko Škoda eRallye Cup, Finsko Škoda eRallye Cup, Finsko Škoda eRallye Cup, Finsko Škoda eRallye Cup, Finsko Škoda eRallye Cup, Finsko Škoda eRallye Cup, Finsko Škoda eRallye Cup, Finsko Škoda eRallye Cup, Finsko Škoda eRallye Cup, Finsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko Škoda eRallye Cup, Španělsko

Mohl bych se trošku vymlouvat na minimum tréninku, i tak jsem však při ve Skotsku podal mizerný výkon.

Lákání na skotský podnik vypadalo hezky - vlast legendárního Colina McRae, místo hodné tohoto nezapomenutelného soutěžáka, nejnáročnější lokace v celé Dirt Rally 2.0… To poslední mě mělo varovat - když trošku předběhnu, náročné to tedy bylo velmi.

Nejsem si úplně jistý, jestli absolutně nejnáročnější, vzpomínám si na šílenou propršenou Austrálii, tam se skoro nedalo jet. Že je ale Skotsko jedním z nejnáročnějších podniků, tak to už bezesporu. Zkoušky jsou velmi rychlé, často lemované kládami, na vnitřku zatáček se občas objevil zákeřný pařez (jeden se mi stal osudným), nepříjemné byly i hluboké příkopy (z těch se hrabalo velmi těžko). Za denního světla to ještě šlo, ale noční průjezd jsem už nedal a zmíněný pařez přehlédl. Do té doby jsem sice nezářil, nejlépe jsem rychlostní zkoušku zajel kolem čtyřicátého místa (první soutěže se zúčastnilo přes sto hráčů), ale doufal jsem, že alespoň dojedu. Nepovedlo se.

Úvodní podnik Škoda Fabia esport trophy nakonec ovládl simracer s přezdívkou Kundo41 (já si to nevymyslel…), druhý David Dorňák ztratil po dvanácti zkouškách necelých deset sekund. Mistra světa v Dirtu 2.0 a hegemona úvodního škodováckého erallyeového klání – Lukáše Matěju, jsem tentokrát ve výsledcích nenašel. Tím pádem by mohl být boj o první příčku otevřenější, uvidíme!

Další soutěží je argentinská rallye, startuje se už příští týden. Znovu půjde o šotolinu, proti Skotsku budou silničky asi o něco klikatější, velmi se těším na útesy a balvany v okolí tratě. Třeba tam na mě už nějaký ten kamínek čeká…

Připomínám, že se celkově jede pět soutěží, nejlepší osmička se pak kvalifikuje do prosincového živého finále, kde si simraceři zahrají o hlavní cenu – tříměsíční zápůjčku nové škodovky. Tak na viděnou v Argentině!

Související články

Témata
29. 10. 2021 13:55
Re: Setup
Já se v tom setupu zatím moc nehrabu, to je pro mě až další level, zatím neumím jezdit tak, abychom docenil jiné než defaultní nastavení. Ale kluci ze špičky si s tím trošku hrajou, to vím. A třeba teď v Argentině, která byla zatím nejtěžší, co jsem kdy jel, jsem si říkal, že bych to auto chtěl trošku přetáčivější. Bohužel, zase jsem to rozbil. Článek jsem teď dopsal.
Jinak simracingu se zatím věnujeme spíš takhle fanouškovsky, nastavení apod. je pro nás zatím vyšší dívčí. Ale třeba někdy v budoucnu! Docela mě to chytlo, musím říct. Jenom je to daleko těžší, než jsem si dokázal představit...
8. 10. 2021 07:38
Zakleté Skotsko
To Skotsko je opravdu otřesné, já taky dokážu zajet na bedně (v single playeru) všechny soutěže v Dirt rally 2 kromě Skotska. Myslím, že by snad ani nepomohlo naučit se ty RZ-ty zpaměti :no:
7. 10. 2021 20:45
Setup
Mna by zaujimalo ako ti sedi ten setup, mozno rozpisat HW - 90% tam sam vidim, ale mozno niekoho, kto sa v tom neorientuje, to zaujme. Tiez ci vsetci jazdia nejaky povinny profil nastavenia auta, alebo si to kazdy individualne prisposobuje. Mozno namet na cely clanok venovany simracingu ako takemu pripadne nejake info/novinky na oficialne sutaze ako je tato - ci uz F1, GT cokolvek. Nejako som tieto informacie z predchadzajucich nepostrehol / alebo som si nevsimol.
Ako poznam miestne osadenstvo, necakam zo zaciatku velke pochopenie, ale kazdemu, kto tomu aspon trochu pricuchol je jasne, ze esporty budu v najblizsich rokoch velka konkurencia. Cisla sledovanosti rastu kazdym rokom. Mozno o rok sa vidime, kto vie.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud