Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První statické dojmy: Infiniti Q50 je nejhezčím sedanem v Ženevě (+ video)

6. 3. 2013 • 03:57
30
9
Zobrazit náhledy (30)
Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50
Infiniti předvádí první z nové generace globálních modelů. Nástupcem řady G se stává sportovně střižený sedan Q50.

Jedno se Infiniti upřít nedá – jejich auta si s ničím jiným nespletete. Takové SUV řady FX mezi ostatními auty rozhodně nezapadne a to samé platí i pro sedan řady M. Designu dosud nechyběla extravagance a originalita, ani jeden model ale nebyl v pravém slova smyslu krásný.

Do této fáze u Infiniti dospěli právě nyní. Nový sedan Q50 má vyvážené proporce, nízké a dynamické tvary, agresivní tvář a elegantní tvar karoserie. Přitom vnější rozměry jsou hodně dospělé – délka je 4,79 metru, rozvor 2,85 metru. Díky tomu má Infiniti prostorný interiér. A nejen to, sedí se hezky nízko, ale díky velké prosklené ploše je z místa řidiče slušný výhled.

Specialitou jsou dvě obrazovky nového systému InTouch. Spodní z nich dotykově řídí všechny důležité funkce, podobně jako třeba iPad. Společně s tím Infiniti odstranilo nejkřiklavější nedostatek svých stávajících modelů, grafiku a ovládání palubního počítače. Nově si mezi rychloměrem a otáčkoměrem našel místo velkoplošný barevný displej, který se ovládá tlačítkem na volantu.

Sezení na zadních sedadlech usnadňuje vyvýšený sedák. Nachází se 36 cm nad podlahou a nabízí poctivou oporu stehen. Navzdory elegantně klesající střeše zůstává dostatek místa i ve svislém směru, komfort sezení tedy neustoupil designu.

Infiniti Q50 pustí do Evropy se dvěma motory: jako dieselový čtyřválec a hybridní benzinový šestiválec. Zájemci o hybrid ale musí počítat se zmenšeným zavazadlovým prostorem – baterie se totiž nachází za zadními sedadly, takže zkracují ložnou plochu a brání ve sklápění zadních sedadel.

Video se připravuje ...

Související články

Témata
Avatar - šmoula nešika
7. 3. 2013 13:28
Re: Nemám vkus
Pan redaktor říká nejhezčí sedan v Ženevě. Pravda, zrovna mě jiný nenapadá, přesto musím říct NE. Tedy alespoň ne přes e mě. A tím nechci hájit GTIho.
Avatar - Pekelná Micinka
6. 3. 2013 22:29
Re: Tak i tak
No vidíš, mě se zase docela líbí čumák, ale boční profil má lepší Qporte. Zadní světla to bude chtít vidět naživo, na fotkách je to "korea" a bude záležet na každém stupňi a průběhu křivky, jaký bude dojem naživo. Většinou to bývá lepší, než na fotkách. Interiér mě nesedí, zejména tedy ta konzola, ale to už jsem psal výše.
Avatar - twistedTSD
6. 3. 2013 16:25
Re: Tak i tak
Souhlas s tou univerzální maskou.. :yes:
Avatar - 3_diamanty
6. 3. 2013 14:15
Re: Nemám vkus
nic v zlom ale pri pohlade na predok spredu sa za takyto vzhlad by nemusel hanbit ani hyundai .... >:D samozrejme ze v pripade infiniti je to nadhera :yes: keby vyzeral spredu takto qoros alebo hyundai tak tie auta posleme do * ;-)
Avatar - iudex
6. 3. 2013 12:40
Nemám vkus
Ak je tento vesmírny hmyz: [odkaz] najkrajším sedanom v Ženeve, tak buď tam žiadny iný sedan nie je (a teda Q vyhráva kontumačne) alebo nemám vôbec vkus. Každopádne mám vkus hodne odlišný od redaktora. ;-)
Články odjinud