Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První statické dojmy: Jeep Grand Cherokee díky faceliftu doběhl konkurenci

6. 3. 2013 • 23:15
16
8
Zobrazit náhledy (16)
Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee
Po dvou letech na evropských trzích dostal Jeep Grand Cherokee důkladný facelift, kterým dotáhl náskok konkurence.

Jeep Grand Cherokee se u nás prodává dva roky, současný model měl ale v USA premiéru přesně před čtyřmi lety. To už je dost dlouhá doba, jinými slovy na facelift je nejvyšší čas. Jeep se proto nespokojil s modifikací nárazníku, naopak výrazně přepracoval přední i zadní světla a viditelně změnil interiér.

Přídi nyní vládnou menší světlomety s diodami pro denní svícení. Pod světly a upravenou maskou chladiče přibyl výrazný oblouk. Vypadá zvláštně, ale kdy se Fiat rozhodl dělat usměvavá auta, nejspíš prosadil to samé i u Jeepu. I koncová světla dostala LED grafiku a upravený tvar, který je mnohem modernější než stávající rustikální mnohoúhelník.

Ještě důležitější jsou ale změny uvnitř. Nový volant vypadá hodnotněji než ten předchozí, původem z lowcostového Wrangleru. Přístrojový štít dostal velký barevný displej, který zobrazuje ručičkový nebo digitální rychloměr a také množství dalších informací. K tomu Jeep dostal anatomicky tvarovaný volič řadicí páky, nový multimediální systém a přehlednější ovládání klimatizace a rádia.

Modernizovaný model dostane i vylepšený turbodiesel 3,0 MultiJet II a osmistupňový automat místo současného pětikvaltu. Prodej bude zahájen v druhé polovině letošního roku.

Témata
Avatar - Barrichello
8. 3. 2013 13:00
Re: nadhera
No kritika prý byla tak obří, že Jeep pracuje na méně konzervativní přídi a testuje na mule nové provedení.

No vida, konečně se jim rozsvítilo, tak sem zvědav >:D
Avatar - šmoula nešika
7. 3. 2013 11:04
Re: nadhera
:yes:
Avatar - Barrichello
7. 3. 2013 10:01
bílá
v bílý ten předek tak tragicky nevypadá, ale modrá, červená atd to je hotovátragédie. Světla k tomu absolutně nepasují a "usmvavý" nárazník na GrandCherokee, to mohlo napadnout jenom někoho v Itálii.....

Volantem to dorazili, tvar nebudu komentovat a víc tlačítek už tam asi dát nešlo :no: :no: :no:
Avatar - wladyk
6. 3. 2013 22:11
Re: nadhera
Povedený kousek a v bílé mu to sluší. :yes: Jen palubka ve stylu "motýl" není můj šálek kávy, ale překousl bych to.
Avatar - šmoula nešika
6. 3. 2013 21:28
Re: nadhera
Nádhera, s tím souhlasím. Jen nesmíme dát pryč to Grand... ještě mám tu hrůzu před očima.