Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První SUV Mitsuoka se stalo hitem. Buddy se vylepšuje a navyšuje výrobu

David Bureš David Bureš 6. 12. 2021 • 17:21
16
7
Zobrazit náhledy (16)
Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy

Extravagantní japonský výrobce loni rozšířil svoji nabídku o první SUV. Převlečená Toyota RAV4 se ukázala jako trefa do černého.

Mitsuoka je malá japonská automobilka, která se v posledních letech proslavila svými retro stylizovanými kreacemi. Loni na trh uvedla své první SUV, model Buddy inspirovaný SUV amerických značek z osmdesátých let. I v tomto případě se ukázalo, jaký je dnes o SUV zájem.

Buddy se totiž stal okamžitým prodejním hitem. Mitsuoka plánovala vyrábět jen 150 kusů tohoto modelu ročně, kvůli obřímu zájmu však výrobní kapacitu musela zdvojnásobit. I výroba 300 exemplářů ročně však znamená, že čekací lhůta na tento model činí dva roky! Firma tak řeší další možnosti, jak výrobu modelu dále navýšit.

Mezitím Buddy pro nový modelový rok prošlo několika dílčími úpravami. Změnila se barva i design litých kol, stejně tak se rozšiřovala výbava. Standardem všech verzí se stala parkovací kamera, u vyšších specifikací pak nechybí ani ventilování předních sedadel.

Technický základ však logicky zůstává stejný jako dosud. Mitsuoka totiž nevyvíjí vlastní techniku, ale používá komponenty dodávané jinými automobilkami. Konkrétně Buddy využívá základ Toyoty RAV4.

Toto 4.730 mm dlouhé, 1.865 mm široké a 1.685 mm vysoké SUV inspirované třeba Chevroletem K5 Blazer je tak nabízeno s dvoulitrovým atmosférickým motorem původem od Toyoty nebo s 2,5litrovým hybridem, tedy pohonnými jednotkami známými z RAV4. Pro obě verze lze přitom pořizovat také pohon všech kol s tím, že dvoulitr má standardně CVT převodovku, zatímco hybrid pro něj typické planetové eCVT.

Právě díky modelu Buddy letos Mitsuoka slaví úspěšný rok. Už na konci listopadu firma oznámila, že na domácím japonském trhu překonala 1.000 objednávek v letošním roce. Stalo se tak poprvé od roku 1998, kdy roční domácí objednávky značky překonaly tuto hodnotu.

Je to výsledkem expanze oznámené v roce 2018, která znamenala příchod roadsteru Rock Star s designem slavného Chevroletu Corvette C2 na bázi Mazdy MX-5 a právě SUV Buddy. To aktuálně tvoří přes 60 % objednávek.

Související články

Témata
6. 12. 2021 16:26
Re: Tohle je super,
pri individualnim dovozu se takove veci resit nemusi, takze by se resila bezna agenda jako u jakehokoliv dovozu z Japonska, nebo i z USA
Avatar - Barry Lyndon
6. 12. 2021 14:03
Je to cool, vtipná věc
ale příplatek nad cenu RAV4 bude asi masakr, těch změn je tam fakt dost... :-) :yes:

(jako osobně bych do toho nešel, zase takovej megaextrovert nejsem)
Avatar - Stejsn
6. 12. 2021 13:38
Re: Ulet
No on je to hlavně pořádný kus auta. Mitsuoka vždycky dělala malá autíčka, ale tohle je celkem macek. Na fotkách tady to tak nevypadá, ale při porovnání s lidma: https://www.motor1.com/…yota-rav4-debut/
Avatar - JirkaVejrazka
6. 12. 2021 13:10
Re: Tohle je super,
To vypada fakt dobre. Bohuzel by tady clovek asi nevyresil servis.

Jak je to u takovehle prestavby s homologaci a crash testy? Pocita se to jako platforma RAV4, nebo je to uz moc velka uprava? Ptam se obecne u podobnych uprav, ne jen u tohoto kusu.
Avatar - mariov8
6. 12. 2021 12:06
Ulet
Já si nemůžu pomoct, Mitsuoka = úlet, ale tohle se mi líbí víc než výchozí RAV4.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud